Köpeğim Tasmadan Çok Korkuyor Ne Yapmalıyım?

Normal boyun tasmasını takıyorum hiç bir şey yok.Ama şu zincirler varya gezdirmek için elimizle tutup gezdirdiğimiz onu takınca kendini oradan oraya çarpıyor deliriyor resmen.Takınca çok korkuyor.Nasıl yenebilir bu korkusunu,lütfen yardım edin.

4 CEVAP

anfrenee

Bizimkide zincirli tasmalardan çok korkuyor daha fazla zincircirli tasmayla onu korkutmanizi onermiyorum normal. Bir tasma alsaniz daha iyi olur cunku bir sure sonra diger tasmalardanda tırsabilir:/

Öbürünüde denedim ama olmuyor.

aleynapul

tasmayı yanın akoyunve gelip kokladığında ma averin heyecanlandırın aferim diye sevin sonra zincirle onu sevin her tepki göstermeyişinde ödüllendirin zamanla alışacaktır benim yavrumda ses çıkaran oyuncağında korkuyorduben böyle alıştırdım şimdi bayıla bayıla oynuyor

Oblivioxn

Bence zincir yerine normal tasmayı hep gözünün önünde bulundurabilirsiniz köpeğinizin kokusu tasmaya sinerse onu benimseyebilir