Onemli!!

Yarengunes0

Köpegim küçük 40 günlük ve bugün doktora gittik veterinere ciğerleri şu toplamış mama verdil3r mamsini yedi ve iki tane iğne vurdular ondan sonra geldi şimdi kusuyor ve tuvaletini kapta böyle birşey cıktı ve ne yapacağımızı bilmiyoruz veterineri aradık mamasını çok yemiş dedi maması çok yediği için bu mu çıkar?

6 CEVAP

Alika

merhaba
Köpeğinizde bildiğiniz ileri derecede parazit mevcut. Annesinin nereden geldiğini bilmekte misiniz?
Kustuğunda dahi parazit gelmesi çokta normal bir durum değil. O atıkta hareketliler mi ? Öncelikle bun dikkat edin. Ne kadar mama kabı varsa hesi dezenfekte ediniz. Belli bir bölgede tutup dışarısı ile çok fazla ilişkide bulunmamasını sağlayın. Dışkısını da düzenli olarak kontrol ediniz. Parazit+kan olduğunda parazitin bağırsaklardan atılmaası olabilir fakat sadece kan var ise durum i açıcı değildir. Geçmiş olsun

bsecnl

eğer makarna yemediyse o uzun şeyler iç parazit resmi veterinere attınız mı ve evet köpekler hızlı yemek ve su içtiklerinde birazını kusabilirler. benimkisi sabahları kalktığında 40-50sanıye boyunca nefes almadan su içtiğinde birazını cıkarıyor

Yarengunes0

Söyledik parazitini atıyormuş çok kusarsa getirin dedi Allahtan çok kusmuyor şimdi iyi benim ilk hayvanın olduğu için çok endişeleniyorum gozum gibi bakıyorum ondan hep telaş yapıyorum

Alika

Veterinerinizdde bilgilendirmiştir elbet ama bende hatırlatmak isterim. en azından Aşıarında ikinci tura dönüp karması yapılana kadar çıkartmayın(tuvalet eğitimi vermek için evde devam edin:))

Yarengunes0

Teşekkür ederim evet dışarı çıkmayacak biz bilmedik çıkardık veteriner de dedi kustugunda parazit cikmadi ama kalasından çıktı çok fazla ve hep ağlıyor acıdan yerinde duramıyor aşısı vuruna kadar dışarı çıkmayacak tavsiyeniz için teşekkür ederim :)

Yarengunes0

Çok teşekkür ederim :)