Ev Yapımı Mama

Busrab

Merhaba kızım dün doğum yaptı buradan edindigim bilgilere gore ev yapımı bir mama hazırladım. Yesil kabak, tavuk ciger-yurek, azicikta ince bulguru haslayip suyunu dokmeden pure haline getirdim pisirirken icine 2 tane yumurta da kirdim kızım yedi ama cok sevmedi sanki istahla yemiyor onerileriniz var mi bu konuda? Ev yapimi yogurdu ayrica karıştırmadan veriyorum. Bebeklerini emzirmeye devam ediyor o konuda sıkıntı yaşamadık şimdilik. Eksik ya da yanlis yaptigim bir konu var mı onerilerinizi bekliyorum :)

4 CEVAP

kedilimadam

Yeni doğum yaptığı için yorgun ve iştahsızdır yüksek olasılıkla.Doğum esnasında plesantaları yedi mi? Yediyse plesantalar zaten büyük ölçüde gıda ihtiyacını karşılıyor ve doğumdan sonraki yaklaşık 1 hafta iştahının kesilmesine nefen oluyor. Kuru mama kaba sürekli dolu olmalı, suyu da sürekli tazelenmeli.Bu 1haftalık süreçte de kendi hazırladığınız mamaları elinizle yedirmenizi öneririm.Ben kızım bebeklerin yanından ayrılmak istemediği için o emzirirken ağzına kadar götürüp elimle yedirmiştim doğumdan sonraki ilk hafta.

Busrab

Evet plasentasini yedi diye tahmin ediyorum cunku yoktu ortalarda kuru mamasi surekli dolu ve suyunu surekli tazeliyorum ama pek su icmiyor :( tesekkur ederim tavsiyeleriniz icin

kedilimadam

Dediğim gibi aşağı yukarı bir hafta böyle olması normal.Gözlemlemek ve takip etmek gerek.Endişelerinizi çok iyi anlıyorum, çünkü yaşadım:) günden güne kızınız eski haline dönecek ve yavrular da özellikle 2.haftanın ardından çok hızla büyüyecek ve değişecekler:) hepsine sağlık diliyorum...

bsecnl

baska bir tarif deneyebilirsiniz