Köpek Almak İstiyorum Kardeşimin Tüye Alerjisi Var Sizce Yorkshıre Terrıe Mi Alayım Yoksa Clavıer Mı

grsoy_zehra

Clavıer King Charles mi alayım hangisi daha kolay egıtılır evde beslıcem tuvalet eğitiminın hangisi daha iyi ve kolay birde hangisının fiyatı daha uygun yardimci olursanız sevınırım

8 CEVAP

pacmansoy

Alerji problemine öncelik verirseniz ki en sağlıklısı bu olur Yorkshire derim. Shih tzu da tüy dökmez, ama yüzünü yalamasına izin vermemelisin çünkü alerji yapan sadece tüy değil tüydeki salyadan bulaşan birtakım proteinlerdir. Bunun için tüy dökümü en az olan türleri araştırabilirsiniz. Alım satım konularında ise bu sitede pek cevap bulabileceğinizi sanmıyorum, sizi öncelikle satın alma değil de sahiplendirmeye yönlendireceklerdir ki en doğrusu da bu olur tavsiye etme açısından. Ama alerji durumunuz için öncelikle doktora danışmalı sonrasında tüy dökmeyen/çok az tüy döken yavru arayışına girmelisiniz. Eğitim verme konusunda ise kendinizi geliştirmelisiniz tabi ilk köpeğiniz olacaksa geçerli bu dediğim. Tuvalet eğitimi ise inatçı ırklarda biraz daha zor, ama hangi ırk alırsanız alın yavru tuvalet eğitimi başlarda çok zor geçer, hazırlıklı olun;)

mileycyrus

York shire güzel seçim :)

ayca

kardeşinin alerjisi varsa tüye karşı niye köpek alıyorsunuz? ya da acaba bu cins köpekler alerji yapmıyor mu? ben bilmiyorsam kusura bakma :) her iki köpekde gayet akıllıdır kolayca öğrenirler tuvalet eğitimini

grsoy_zehra

Kardeşim köpek delisi ailem de izin vermişken almak istiyorum cinsinede karar verdim tek sıkıntı nerden alıcagım

Kobe

yuva arayanlar da bir göz atmalısınız bence ailece :)

grsoy_zehra

Teşekkür ederim güzel yorumlarınız için ben boo ya da york shıne alıcam uygun fiyat arayısındayım

lenahmet

ilk köpeğiniz olucaksa küçük ırk :)

grsoy_zehra

Evet küçük ırk york shıre almaya karar verdim