Parazit İlacı?

pistan32

Sokaktan bulduğum pisiye dış parazit asisi ve iç parazit ilaci yaptirdim onbes gun sonra ikinci kez yaptirm vet bundan sonra dış parazitin aşısını yilda bir kere,iç parazit ilacini ise uc ayda bi attiracagimi soyledi.Dış parazit iki ayda bir yapilmazmi?

9 CEVAP

Mischka

Biz ikisini de 3ay ara ile yaptırıyoruz. Yılda bir bana az geldi doğrusu.

Alika

Merhaba
Dış ve ic parazit asilari-damlalari koruyuculuk suresi eşittir ve birlikte yapılır. Ömrü üç aydır.
İç parazitte asi yerine damla yaptırmak emilim acısından daha sağlıklıdır.

pistan32

Damla dış parazit için degilmiydi?

Alika

Merhaba
Damla hem dış için hemde ic için olanı mevcuttur. Ikiside ayrı siseler içindedir ve arka arkaya yapılabilir.

huseyin1

kışın pire kene gibi şeyler yaz ayları kadar yoğun olmadığı için kış aylarında yaptırmaya gerek görmemiş olabilir yazın ise doğru uygulama ile dış parazit damlaları 1 buçuk 2 aya kadar etki edebiliyor o yüzden o şekilde söylemiş olabilir ve sokak kedisi olduğu için fazla masraf yapmamanı da istemiş olabilir

bsecnl

dış paraziti sizde uygulayabilirsiniz illede veterinere götürmenize gerek yok. bunun için dış parazit tasmaları ve damlaları satılmaktadır.

pistan32

Biliyorum evde dış parazit damlası var büyük kedim için kullandığım ama veterinerin boyle bisey demesine şaşırdım

bsecnl

kimisi kısırlaştırma yapılmalı der kimisi karşı çıkar. herşeyi veterinerlerin söylediklerine bıraksaydık oooo işimiz işti

pistan32

Banada az geldi