Köpeğimi Evde Tek Başına Bırakmak

sanemtokyay

Merhaba 2 aylık king charles cinsi köpeğim var daha 1 haftadır bizimle, evde hiç tek başına kalmadı bu hafta 1 gün kalmak zorunda olcak sabah 8den akşam 6ya kadar, ağlar üzülür bir şey olur diye korkuyorum tam tuvalet eğitimide yok verebilceğiniz bir öneri var mı;?

4 CEVAP

Kaplankedi

Pek bilgim yok ama sanırım köpekler sahipleri gidince birdaha gelmiceğini düşünüyorlarmış.onu alıştırmak için dışarı çıkıcakmıs gibi hazırlanıp çıkın ve 1dk sonra ıçeri gelin bunu ara sıra yapın.böylece biraz hazırlanır ve siz gidince geri dönüceğinizi bildiği için daha az üzülür.ayrıca ona kendi kukunuzun üstünde olduğu bir kıyafetinizi falan bırakırsanız kendisini daha rahat hissedicektir.(not:emin değilim bunlardan.ama benimkilerde işe yaramıştı)tuvalet konusunda malesef hiç bilgim yok

huseyin1

köpekler eğitildikleri takdirde evde yalnız kalabilirler en fazla 4-5 saat civarı tabi de sizinki o eğitimi almak için çok küçük henüz alışık değildir o yüzden bu ona fiziksel yada psikolojik zarar verebilir benim köpeğim 5-6 aylıkken başımıza gelmişti ben bir arkadaşıma götürüp emanet etmiştim onunda köpeği vardı ve daha önce tanışmışlardı mamasını mama kabını çiş pedini ödül mamasını yatağını ve bazı oyuncaklarını alarak götürmüştüm akşam da geri almıştım

bsecnl

pet çitleri var onlardan alıp ilgilenmediginiz zamanlarda içinde tutun etrafa zarar vermesin bizimki elektirik prizlerini kemiriyordu çünkü

cakiloznur

tek kalmak için daha çok küçük. ben de çalışıyorum ama ilk zamanlar dönüşümlü olarak yanında kaldık, şimdi rahatız. ben işteyken balkon kapısı açık; ister balkona çıkıp wc yapıyor ister kanepede keyif :)