Tüy Dökülmemesi İçin Aşı Sağlıklı Mıdır?

DEMET92

MERHABALAR;
KEDİM UZUN TÜYLÜ VE ÇOK FAZLA TÜYÜ DÖKÜLÜYOR. TARIYORUM HERGÜN AMA YİNE DE DÖKÜLÜYOR.
BİR AŞI VARMIŞ DUYDUĞUM KADARIYLA. TÜYLERİNİN DÖKÜLMESİNİ ENGELLEMEK İÇİN.
FAKAT NE KADAR SAĞLIKLI BİLMİYORUM.
KIZIMA ZARAR VERMEK İSTEMEM :(
NE YAPABİLİRİM?

7 CEVAP

deniz_berkan

dr clauders hair & skin somon tableti ve sıvı ambalajı suyuna kullanabilirsiniz . tüy dökümünü azaltır besler ... ayrıca aşı işine girmeyin derim ben yavas bir değişiklk uygulayabilirsiniz vitaminlerle beraber egerki gene aşırı bir dökümle olur ise kan testi yaptırmanınızı öneririrm.

gunosari

Balıklı mamalar galiba tüy dökülmesi için daha iyi.Mamayı değiştirseniz daha iyi olur.Traş ettirmeyin yavruyu yazıktır.

DEMET92

teşekkür ederim yanıtlarınız için. vitamin ve balıklı mamalardan deneyeceğim

akitalove

Vitamin verin o zaman ne tras ettirin ne royal canin verin ne de proplan yas mama verin baska mamaya da gecmenizi oneririm balıkli bir mama kullanin baska bir markanin mesela

buddha_bar

Kediler illa tüy döküyor anca azaltabilirsiniz cok tuy dokuyorsa biseyleri stress yapmistir ev degisikligi yada evden birinin ayrılması ,bence kedi nanesi ekin yada alıp kullanin stresini azaltır bide yuzde doksana kadar tüy dökümünü azalttigini idda eden bi tarak gordum onu deneyebilirsiniz ama kedi illa tuy doker anca azaltirsiniz bu meblağı

bsecnl

tüy dökülmesi normal bazı ırk kedi köpeklerde daha fazla dökülme olabilir. aşı vurdurmanızı doğru bulmuyorum. daha kaliteli mama kullanabilirsiniz dökülmeyi azaltmak için

DEMET92

ben zaten kaliteli bir mama kullanıyorum royal canın . yaş maması da proplan gourmet kıyılmış. ama yatağımız tüy içinde. acaba traş mı ettirsem tüylerini bilemiyorum. tüy dökülmemesi için vitamin de varmış