Mama Değişimi

kedilikizzz

Tavuklu mamadan kuzu etli mamaya geçii yapmak problem yaratır mı ?

5 CEVAP

Mischka

Mama geçișlerinde her zaman söylenen bu geçiș așamasında bir hafta kadar bir süre yeni mama ile eski mamanın karıștırılarak verilmesi. Yavaș yavaș eklediğiniz oranı eski mamadan azaltıp, yeni mamadan arttırarak dengelersiniz. Birden bire farklı mamayı yiyip bünyesi zorlanmasın. Içerik olarak bir sıkıntı teșkil eder mi bilmiyorum fakat biz de farklı içeriğe sahip mamalardan diğerine geçiș yaptık sıkıntımız olmadı. Bünyeye göre de değișebilir tabi.

kedilikizzz

Teşekkür ederim :)

nyssa

sanmam,tavuk zaten kedilerde alerji yapabiliyor,öncelikle karıştırarak yedirirsiniz zamanla sadece kuzu etliye geçersiniz

yasement

Ayni mamanin ton balikli ve kuzulusunu 1-2 gun karistirarak veriyorum sadece

buddha_bar

Ben hepsini sirayla kullaniyorum benim kediler aynı şeyi yemekten cok cabuk sıkılıyor degistirip degistirip duruyorum.