"Pitbull Beslemek Yasaktır" Hakkında Ne Düsünüyorsunuz?

guineapigela

pitbull beslemek yasak olduğunu öğrendik ama hala besleyenlr var sokaklarda benim kafam çok karısık pitbull beslemek yasakmıdır bu yasak ile ilgili ne düsünüyorsunuz (merak etmeyin kendi basıma pitbulla ilgili az sey biliyorken kendim beslemeleceğim bilen biri var pitbulları)

16 CEVAP

YasaYasa

Birinci olarak hic bir kopek yasak olmamali ve kötü kopek yok kötü sahip vardir sen bir hayvani bi yere kapatip sahab aksam ceza versen vursan cig etle beslesen o da ordan cikar cikmaz reflekslerden dolayi saldirir bugüne kadar dogo cane corsa tiger pitbull vs turlerle büyüdüm bi tanesinin isirdigini gormedim hava atmak icin saldirtmak dovusturmek icin buyutuyo cogu insan bunca zalinlik yapiyolar sizce o can mı tehlikeli yoksa insanoglu mu bence yasaklanacak bi ırk varsa o da cani olan insanlardir

Heathcliff

Yasak olması bence de yanlış ama tamamen serbest olması da yanlış Pitbull,Tosa,Dogo,Rot v.b köpekler çok güçlü köpekler ve yanlış bakıldıkları,yanlış yetiştirildikleri taktirde büyük tehlike barındıran ırklar.Bu ırklar Golden,Labrador,Maltese gibi serbest şekilde sahiplenilememeliler bir prosedürü olmalı daha önce en az 2 köpek bakmış köpek eğitimi konusunda tecrübeli insanlara emanet edilmeli bu canlılar ve ağızlıksız halka açık alanda dolaştırılmamalı ne kadar mükemmel eğitirsen eğit bir hata sonucu oluşan saldırganlık sonucu diğer ırklardan daha ciddi yaralanmalara sebep olabilecek ırklar.

eltarcin

"Çiğ etle beslersen" anlayamadım? @YasaYasa

eltarcin

Öyleleri de var mı ya? Acı baharatı ben bile yiyemem. Köpekçiğe acı baharat vermek nedir? Her gün geliştiriyorlar kendilerini... @akitalove

eltarcin

Çiğ eti (Dondurucuda bekletip gerekli şeyleri yaparak) versinler. BARF taraftarıyım. Ama hangi akıldan yoksun kişi acı baharatlı et verebilir? Normal baharatın yarattığı etkiyi düşünürsek, acı baharatın kini... Yok, yok. Düşünemiyorum.

anfrenee

Bence kesinlikle kötü kopek yokturdur kotu sahip vardir.. Pitbullarin bu ulkede yasak olmasi acayip sacma bnce bu ulkede ne yasak degilki ornek olarak kopeklerin her yil zorunlu olarak kuduz asisi yapilmali baska ulkelerde 3 yilda bir ve zaten o asinin bitme sureside o kdr her yil hayvanlara o asiyi tekrar tekrar yapinca zararli yonleri ortaya cikiyor...
Gercekten cok sacma sizi karanlik odada kapatsalar vursalar akliniza gelebilecek her turlu iskenceyi yapsalar sizde insanlardan nefret etmezmisinz ? Saldirmazmisinz ? Aslinda o ırkı yssaklamamalari lazim hayvanlara eziyet eden yanindan kopek vs gecince rahatsiz olup saçma sapan seyler soyleyen apartmanlarda kendi sesleri kopekten cok cikmasina ragmen kopekyaa goze batiyor o
havlamasin havladimi sikayet kendi cocuklarinin aglama sesini bizde sikayet edelim o zmn ?? Gercekten boyle insanlar gorunce tiksiniyorum...

deniz_berkan

pitbull çok sadık ailesine bağlı koruyucu bir köpektir çocuklarla cok iyi anlaşırlar .. herşey eğitime bağlı- insanoğluna bağlı...

akitalove

Çiğ et degil de acı baharat dökülmüş çiğ et diyelim biz ona eltarçin :)

huseyin1

çiğ et sanıldığı gibi saldırgan yapmaz çiğ et verilmemesinin sebebi parazit oluşumunu engellemektir kanunlarda pitbull beslemek yasak ve buna en çok üzülenlerden biriyim kendimi onlara karşı hep sorumlu hissediyorum en azından 1 tanesini barınaktaki o kafes hayatından yada dövüştürenlerin elinden kurtarmak istiyorum ancak devlet lojmanında oturuyorum benim köpeğimin babası pitbull kırması diye şikayet eden bile oldu o yüzden şuan için pitbullarla ilgili birşey yapamıyorum besleyebilirsin beslenebilir bunda bir sakınca yok ama kanunen yasak onu kurtarmak isterken daha kötü bir hayat yaşamasına da sebep olabilirsin

YasaYasa

@eltarcin malesef veriyolar hatta bazilari iyilik icin yapmaya calisiyolar oyle yapcaklarina hic vermesinler

Batmaaan

https://instagram.com/p/Bgp7urJBnuu/
Şu sevimliliğe bakar mısınız? Gerçekten bu kadar duygusal bi hayvan daha görmedim. Chihuahua pug kırması küçük köpeğimden dayak yemişliği var. Bu mu saldırgan?

guineapigela

anfrenee evet çok haklısın insanlar böyle olmaya basladı maalesef.....

Roza23

Ya arkadaşlar burda 2 3 kişi bakıyor ve vahşi yetiştiriyorlar. Gecen gun iki köpeği birbirine saldırması icin kizdiriyolardi. Ne yapabilirim sizce? Ricadan konuşmadan anlayacak tipler değiller maalesef

cakiloznur

çocuk gibi. nasıl yetiştirilirse, öyle gider.

gazme1997

ygkgyıl huıokşjıklşçjklş.ç