Alerji Hakkında

Beyzakumsalll

Herkese hayırlı kandiller öncelikle :) normalde kedim pek kaşınmaz hatta hiç kaşınmaz ama son bi haftadır günde üç dört defa boyun yanak kısımlarını kasıyor ama böyle felaket derecede değil kasıyor biraz ve bırakıyor ilginctirki kedim balık sevmiyor çok tüy döktüğü için balık veriyorum şu an alıştı yiyor acaba balığa alerjisi olabilir mi? Kaşıntı ondan olabilir mi?

4 CEVAP

Beyzakumsalll

Birde balık sevmeme nedeni hiç yemediği için olabilir sokaktan aldık ve yemeyince çok zorlamazdım ama tadını aldıktan sonra arada yine yemesede şu an rahat yiyor

Alika

Kaşıdığı yerlerde kizariklik, su toplamasi, sarı hatta kahverengiye dönük bir sıvı var mi? Kaşınma sebebi sadece balık olmayabilir. Tüylerini kontrol edin. Siyah siyah toplar varmi? Dışarıya sürekli çikan bir kedi ise tüylerini yatirip dersinizde iyice kontrol edin herhangi bir kene var mi?

Alika

Dersinizde=derisini de (klavye hatası kusura bakmayin)

Beyzakumsalll

Hiç önemli değil :) balkonlar hariç dışarıya çıkmıyor baktım ama soylediklerinden herhangi biri de yok