Çocuklarla En İyi Anlaşan Hangi Cins Köpektir?

tas33

hangi köpek cinsi çocuklarla anlaşır zarar vermez?

8 CEVAP

Elifoo

Acikcasi bunun tamamen yetistirilme tarziyla ilgili oldugunu dusunuyorum. Cocugunuz/bebeginiz kac yasinda bilmiyorum fakat, hayvanlarda ic gudusel olarak kucuk insanlara (cocuk ve bebeklerden bahsediyorum :)) zarar vermeme egilimi var. direk hayvanlarda diyorum cunku kedim bile 3 yasindaki yegenime zarar vermeden oynuyor. Mesela oyuncagi ben kendi uzerime koyuyorum cilgin gibi atliyor ama onun uzerine koydugumda sadece bekliyor. Bu kanitlanmis bir sey mi bilmiyorum fakat gozlemlerim bu yonde. Kedi cok zor egitilir fakat kopek oyle degil zarar verme egilimi gordugunuz anda hayir diyerek onu egitebilirsiniz. Bence hic cins aramaniza gerek yok. Bakima ihtiyaci olan bir kopek buldugunuzda (tabi butun saglik kontrollerinden sonra) cocugunuzla yavas yavas tanistirabilirsiniz :)

Friolero

Ben köpek cinslerini bilmem. O yüzden bu konuda özel bir cevap veremicem. Ancak bahçe katında oturmam sebebiyle sitede köpeğini gezdiren çoğu insanı seyrediyorum. Bir tane hanım abla köpeğini gezdirirken köpeği kimseye havlamıyor sadece çocuklara havlıyor ve sinirleniyor.

Cevap yeterli oldu mu?

Ayrıca ben burda insanların böyle aşağılanarak sorularına cevap verilmelerine gıcık oluyorum. Herkes senin bildiğini bilmek zorunda değil. Zaten öğrenmek için soruyorlar. Ne o öyle anahtarlık falan göndermeler? Laf sokmalar?

Feronia

@Elifoo'ya katılıyorum. Hayvanlar genel olarak çocuklara nazik davranıyor. Mesela Siri benimle ısıra ısıra oynarken kuzenlerimin çocuklarının yanında çok dikkatli oluyor. Hatta uyuyan bebek varsa normalden sessiz bile duruyorlar. Ama kazara zarar verebilecek hiperaktif cinsler var. Coton de tulear ve cavalier olabilir.

Mia2017

Bence golden bi zaman bizde bakmıştık çocuklarla yaşlılarla falan çok iyi anlaşıyordu

Gmzbky

Golden retriever

Caveliar

Cavalier King Charles

Kaplankedi

Bence eğer iyi bakarsanız tüm köpekler anlaşabilir. Özellikle iyi anlaşmalı diyorsanız golden,labrador,cavalier king charles,pug vb. cinsler olabilir

Elifoo