Kedim Hamile Mi?

Sasaki

Merhaba, bir ay önce sokaktan aldığım kedimin göbeği son zamanlarda büyümeye başladı. Hamilelik veya fipten şüpheleniyorum. Nasıl anlaşılır bu durum?

5 CEVAP

Reyaura

Meme ucuna bakın ilk belirtileri meme ucu kızarması ve dolgunlasmasi oluyor. Fib hastalığında en son aşamada karın şişiyor diye okumuştum biyerde karın sisliginden önce bi çok saglik problemi oluyormuş.

bsecnl

ultrasondan anlarsınız hamileliğini

SelinTuksal

Bir veteriner yardımıyla anlayabilirsiniz bunu...

Sasaki

Memeleri erkek kedime göre daha büyük, galiba çocuk hamile:( oysa kendisi çok küçük

Heiter

Memeleri bariz bir şekilde büyümüş ve pembeleşmişse gebedir. Bir de gebe kedinin iştahında inanılmaz bir artış oluyor.
Veterinere gitmeyecekseniz de iyi gözlemleyin. Bir ay evvel almışsınız, gebelik 2 ay sürdüğü için şu bir ay içinde iyice belli eder zaten kendini. Yan yattığı zaman karnı bir yay gibi şekil alır. Karnının şişkinliği bariz olur yani. Sokak kedileri ve dişi kediler nispeten daha zayıf olduğu için gözlemlemek zor olabilir ilk başlarda.
Ona göre ortamı hazırlayıp, gerekirse yavru maması stoklayıp (anneye de yavru maması veriliyor çünkü içeriği daha besleyici), bütçeyi hazır etmek lazım. Gördüğünüz gibi, sanıldığından daha zor bir iş :) Öyle ya da böyle, kediniz sağlıklıdır inşallah. Kesin olarak anlamak için veterinere gidip baktırmak lazım.