Yavru Kedim Neden Sürekli Isırıyor?

bayanpigme

Arkadaşlar sokaktan yavru sarman bir kedi sahiplendim. Bu benim ilk deneyimim bunu da belirtmek isterim. Sevmeye elimi uzattığımda sürekli ısırıyor. Bir de tuvalet alışkanlığını nasıl edinecek? Kumunu aldım. Ancak tuvaleti geldiğinde fark edince içine bırakıyorum ama evde olmadığım zamanlar da nereye yapıyor? Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

6 CEVAP

dişleri kaşınıyordur muhtemelen..benim kedim de yapıyor aynı şeyi. elimi ısıracağı zaman ya dirseğimi uzatıyorum ya da sevdiği bir oyuncakla dikkatini başka yöne çekiyorum. direkt hayvan olarak değil de bir bebek olduğunu bilerek ona yaklaşırsan senin ve kedin için daha kolay olur her şey :)

durdane

hiç bi fikrim yok bu konuda yoksa yardımcı olmak isterdim

durdane

canım :Dü

elifdmz

kuma alışması için daha önce yaptığı bir çiş ve kakasından koyun.kumuna bir kaç kez kendiniz kuyruğu titreyip mıyavladığı zaman ( anlayınkı tuvaletı gelmıs :) ) kuma götürün.çiş ve kakanın kokusunu alınca bır kaç sefer kokladığında tamamen alışacaktır.Elinizi ısırması iki nedenden olur.ya dişleri çıkıyordur ve %99 ıhtımal bu çünkü yavru kedi diyorsunuz..yada bir ihtimal sinirli asi bir kedi ise sevgisini o şeiklde göstererek sizinle oyun oynamak istiyordur.

Foxsnow

ısırmasının sebebi
Ortama alışamamış olması
annesini özlemesi
2 aylık olduktan sonra almanız(kediler 2 aydan sonra zor eğitilirler)

durdane

burnunuca parmağını sürüm kumuna süreceksin böylelikle lavabosunu hep oraya edecektir