Köpeğim Ağlıyor

simaybygn

2 aylık golden retriever aldım.sürekli bir köşede uyuyor ve durduk yere ağlıyor çok az oyun oynuyor ne yapmalıyım ?

8 CEVAP

alacatekir

Veterinere bir gösterin, aslında bunlar hastalık belirtileri değil ama içinizin rahat etmesi açısından önemlidir. Daha yavru olduğu için uyuması anormal bir durum değil, haddinden fazla oyun oynaması için 5-6. ayı bekleyin, o zaman canavarı görün. Ağlama ise bir çok sebebe bağlanabilir.

  • Bulunduğu ortama alışamamıştır.

  • Annesini özlemiş olabilir

  • Devamlı sizi yanında görmek istiyor olabilir.

  • Sizinle aynı odada uyumasına izin vermiyorsanız, ağlayabilir.

  • Daha fazla ilgi bekliyor olabilir.

Anlayacağınız ağlama konusu köpeklerde çok geniş bir konudur. Her şey olabilir.:)

sizinle oyun oynamak istiyor olabilir

annesini özelmiş veya daha çok oyun oynamak istiyor olabilir

Dila2003

onunla sürekli ilgileninzorla oynatmaya çalışın

Mftcm

Daha çok ilgi gösterin belki çaresi budur.

Ilsu09

Gun icerisinde uzun sure ilgi gosterdiyseniz buna alismis ve birazda olsa bi is yaparken ilgiyi kestiginiz icin siz olmadan eglenecek baska seyler olmadigini dusunup ilgisizlikten aglayabilir bu sorunun cozumu ise belli zamanlarda saatlerde ilgi gostermek bir duzene oturtmaktir.
yavru kopekler icin ilk 50 gun cok onemlidir evi alismasi ve sahibiyle arasinda bag kurmasi icin annesi ozlemis yada bir problemi oladabilir

Eğer bir hastalik belirtisi degilse anneden erken ayrildigi icin olabilir.belki daha size alisamamistir biyeri agriyor olabilir yada

izzy

2ay cok ufak daha uyuması normal aglamasi size iyce alışınca ortadan kalkacaktir