Kedilerde İç + Dış Parazit Uygulaması

ozinom

arkadaşlar merhaba,2 aylık yavru kedi için iç dış parazit uygulamasını evde kendimiz yapabilir miyiz?Bayerin profender diye ense damlası varmış iç parazit için bunu kullanan var mı?yada hap olarak aniprazol?dış parazit için de fibroline vb?teşekkürler

3 CEVAP

alacatekir

Valla ilaçları biliyorsanız neden olmasın? Veteriner gözümün önünde iki hamle yaptı. Hadi eyvallah dedi, 60 küsür lirayı cebe indirdi. Şimdi ayıp olmasın ama başka sitelerde bayağı online şekilde veterinerlik hizmeti veren(ilaç olsun, soru cevap olsun) siteler var. Tabii burası daha cana yakın bir site. Burada da veteriner vardı bir tane görmüştüm.

zzAr

Şahsen bu tip şeylerin asla ama asla evde yapılması taraftarı değilim. kediniz çok küçük olduğu için doz aşımı sebebiyle ölüme kadar gidebilir bu tip ilaçlar en iyisi işin uzmanına danışmak.

zzAr

Dış parazit için daha doğrusu pire damlası olarak bilinen ense damlalarını yapabilirsiniz ancak kedinizin yalayamayacağı bir yere yapacağınızdan emin olmalısınız.