Bir Köpeğin Evde Yalnız Kalması Mümkün Mü

NESCAFE4

ben maltese terrier istiyorum fakat evde yalnız kalabilir mi diye endişeleniyorum

7 CEVAP

kesinlikle tavsiye etmem :(

NESCAFE4

neden

NESCAFE4

peki yorkshire terrier olur mu

NESCAFE4

ya da bichon frise

Foxsnow

benim yokrshire teriyer var gayet kalıyor eşşyalara felan zarar vermiyor bazen etrafı pohları götürsede(leke yapmıyor dışkısı) zaten çiş eğitim var gayet kalıyor yani havlaması felanda yok köşeye çekiliyor yatıyor.

her terrierden aynı performansı beklemek hayal kırıklığı olur. terrierler ilgi sever. şımartılmayı sever. sahibini kıskanırlar. uzun süre yalnız kalmak onu üzecektir ve özleyecektir. bu yüzden eşyalara çeşitli zararlar verebilir :) eğitim süreci de uzun bir süreçtir, öyle pat diye her şeyi öğrenmesini beklemeyin. havlayacak, ağlayacak, çişini yapacak, koşacak...... ben ev için küçük ırk olarak PUG öneririm. sakin canlılardır :) ve bakımı da terrier kadar zahmetli değildir.

nisa36

Bende terrier cinsi köpek istiyorum ama gerçekten zormu bakımı