Yeni Sahiplendigim Kopegim Cok İsiriyor

Merhaba arkadaşlar ben yeni bir köpek sahiplendim bir aile arkadaşımızın köpeği birbirimizi daha öncedende tanıyoruz ama sanırım daha önceki sahibi ısırmaya çok alıştırmiş.Hayır ve şşşttt deneme rağmen devam ediyor 3 aylik cinsi havanese terrier.nolur bu durumu yaşayan varsa bir şey önerin.

2 CEVAP

pacmansoy

3 aylık bir yavrunun ısırmaları oyun olarak kabul edilmeli, bir de dişleri kaşındığı için dişleme eğilimi çok fazla olacak bu dönemde çok normal. Yapmanız gereken şey cildinize dişi değdiğinde "ah" diyip oyuna biraz ara vermeniz. İlk değdiğinde 30sn bekleyin, ikincide 1dk. böyle böyle süreyi uzatın. Isırmalar aynı zamanda diş değişimi kaynaklı olduğu için mümkün olduğunca çiğneme kemiklerine yönlendirin. Kurutulmuş doğal dana kulağı, gırtlağı var, onlardan alabilirsiniz. Bunlar dışında bir yeri veya bir şeyi kemirdiğini gördüğünüz anda "hayır" diyip kemirme kemiklerine veya çubuklarına yönlendirin ve sevin. Aşılar tamamlandıktan sonra dışarda koşup oynamaları da kemirme ısırma huyunu önlemede çok önemli rol oynayacak. Şimdilik evde zihnini meşgul edecek oyunlar oynatabilirsiniz.

Tavsiyelerinizi deneyeceğim Teşekkürler