Kedi Aşısı !!! Ve Veteriner Ücreti

etkinkr

Ben kedi almak istiyorum aşılarını yaptırmam gerek ve veterinere götürünce ücret alıyolarla mı ? Alınca ortalama ne kadar olur ?

6 CEVAP

basakoztekin

karma aşısına 65 tl. verdim ilk sene 2 kere oluyor
lösemi aşısına 65 tl. verdim oda ilk sene 2 kere oluyor
iç parazit için 45 tl. verdim.
dış parazit için 35 tl. verdim. her 2 ayda bir olacak dedi. ama ben evden dısarı çartmadıgım için mevsim geçişlerinde yaptırıyorum.
kuduz aşısı için 55 tl. idi vermedim belediyede ücretsiz yaptırdım
cip taktırdım onada 70 tl. verdim. (istege baglı)
mamasının kilosu ortalama 40 tl.
haftada bir yaş mama veriyorum oda tanesi 4 tl.
kedi kumu bentonit kullanıyorum 40 kilosu 27 tl. (2 ay gidiyor)

Veteriner ücretleri gitgide yükselmeye başladı bu durumdan hiç memnun değilim :/

basakoztekin

cip hayvanın boyun bölgesine 1 saniye gibi bi sürede aynı aşı yapar gibi yerleştirilen pirinç tanesi büyüklüğünde birşey. bi şekilde hayvan kaybolursa yada bir başkası kedimi-köpeğimi çaldı (ki oluyor) diye şikayetçi olursa her veteriner ve belediyenin veterinerlik hizmetlerinde bulunan okuyucu ile hayvanın boyun bölgesine tutuluyor ve ona ait tüm kimlik-sahip-adres-telefon-aşılama bilgileri okunuyor. köpekler için şart bence.

etkinkr

Cip ne oluyor ?

etkinkr

Peki bu cipler nerde takiliyor ? Ve fiyati ne

Birsukrmn

Bende bir kedi almak istiyorum ilk kez deneyim olacak aşı konusunda mesela 65tl vermişsiniz ikisine mi 65tl yoksa ayrı ayrı mı cevap verirseniz sevinirim :)