Kedim Öpmem Zararlı Mı ?

kedicandir

kedim öpülmekten pek hoşlanmıyor bende uyurken öpüyorum tutuorm yine öpüyorum onu çok seviyorum yaa.. ama öpme kedi öpülmez tüyü kaçar diyip duruyorlar benden baska kedisini öpen yok mu tek anormel ben miyim acaba ? :) :) :) :)

20 CEVAP

kedicandir

kiste (kist hidatik) sebep olan kedinin tüyü değil, tüylerin üzerinde bulunabilen bir tür parazittir.Kedi tüyünün akciğere ulaşma ihtimali yoktur; çünkü hava, soluk alma esnâsında burun boşluğundan geçerken, içinde bulunan yabancı cisimlerden de temizlenir. Solunum havasının yabancı cisimlerden temizlenmesi işinde mekanizma o kadar etkilidir ki, beş mikrondan daha iri cisimler akciğerlere doğru geçirilmezler. Şâyet burun boşluğunu geçebilen cisimler olursa, bunlar daha sonraki solunum yollarında tutulurlar. (Soluk borusunun iç yüzeyi nemli ve tüylerle kaplıdır. Bunlar soluk borusuna kaçan toz vb. maddeleri yakalayarak öksürük ve balgamla dışarı atar.)Tüylerin yutulmasına gelirsek; sağlıklı bir kedinin tüyünün yutulması ile diğer tüylerin (kazak, tüylü oyuncaklar vs.), saçların ve tozların yutulmasının hiçbir farkı yoktur. Yutulan tüyler mideden bağırsaklara geçer ve vücuttan atılır.Sağlıklı bir kedi tüyünün hiçbir zararı yoktur. Araştırdımm merak edenler için doğruluk oranı kaç bilinmez ama ölümüm olcaksa kediden olsun yani :)

MIRA

ay onları öpmeden durulur mu ya harika bişey hele onun sizi yalaması yani onlarda bu öpme şeklidir bundan mükemmel bi duygu yok Allah hepimizi tüyden korur yeterki biz hayvanları sevelim :)

tiptirisko

Hem de nasıl opuyorum öpücük manyağı yapıyorum onu tabiki birşey olmaz kedilerin tüyleri aşılarını yaptırdığınız surece yanı onda parazit olmadığı surece zarar vermez parazit yumurtaları tüy köklerinde olduğundan zararlı olur ama kediniz mis gibi asili tertemiz bir lokumsa istediğiniz gibi opun tüyünden de korkmayın;)

Aly

yalnız değilsiniz ben de öpüyorum :) tüylerine dikkat edin tabii ki ama

kedicandir

şu an yavru olduğu için tüyü dökülmüyor zaten :) ayy ama ben öpmeden bana çok kızsalarda duramıyorum :)

Dila2003

aynen bende öpüyorum ama zararlı çünkü ağzımıza tüyü kaçabilir benim dedem öyle öldü kedi tüyü kaçmış

Busrabiye

aynı şeyi benim veterinerde söyledi. hatta tüylerin üzerindeki parazitler köpek tüyünde bulunurmuş :3

HakanCiris

Ya öpülmezmi yaaaaa inanılmaz tatlılar

sude24sena

ben kuşumu öpüyorum dudağımı ısırıyor

Ben kaşmir'imin ağzını bile öperdim deli gibi öper dururdum istediğim gibi dün kaybettim ama canımı dün öldü yavrum

ceydayildiz

Seni anlayabiliyorum kendini tutamıyosun yavruysa birşey olmaz çünkü daha tüyü dökülmüyor

Hzlyldrm

Kedicandir'a katılıyorum.eğer kedinizin aşıları tamsa hiçbir zararı yoktur.denildiği gibi kedinin tüyü değil parazitleri zararlıdır.aşılamayla bu problem çözülmüş oluyor zaten

patkam

bende öpüyorum

Valla ben bol bol öpüyorum mis kokulumu😊😹❣️🧿

kedicandir

senin kuş ısırıyormuş en azından benim kedi parçalıcak bi gün kanattı dudağımı ısırdıda en iyisi uyurken ya da mayışıkken öpmek o zaman sakin :)