Yeni Bir Kedi Aldım Diğer Kedilere Nasıl Alıştırabilirim

tura

kedim diğer büyük kedilere alışmadı nasıl alıştırabilirim?

9 CEVAP

MIRA

2 yıldır tek başına yaşamış kedime bu sene arkadaş aldık alışmaları yaklaşık 1 2 ay sürdü yalnız bu kediden kediye değişebilir.En etkili yöntem yavru kediyi elinizle okşayıp onun kokusunu diğerlerinin üstüne ensesine vb sürmeniz olacaktır böylelikle kokularını tanıyıp daha kolay alışacaklardır :)

ceydayildiz

Kaç tane kedin var şu anda

tura

umut61

Bu iş böyle kokuya alıştırmayla falan olacak iş değil. Büyük olan küçüğe illaki bir iki vuracak. En erken de 2 ayda kanka olurlar. Yada felivay koklatacaksınız ikiside mayışacak ve saldırganlıkları gidecek. bu şekilde 2 hafta da kanka olurlar

aslihantez

bırakın kavga ede ede anlaşıcaklar illaki. Liderlik sorunu çözüldüğünde arkadaş olurlar zaten

MIRA

dediğim gibi umut bey bende orda belirttim kediden kediye değişir alışma süresi diye,tabiki kavgalar olucak benim kedim de 1-2 ayda alışmadı diyerekten kastettiğim o 1 2 ayda edilen kavgalar zaten :) sadece kokuyla daha kolay olur bu kanıtlanmış bir gerçek,teşekkürler.

umut61

Bende bu koku işiyle alıştırmaya çalıştım. Büyük oğlan kudurdu, sabahlara kadar bağırmalar falan yeter artık dedim :) Baktım olmuyor felivay aldım onun kokusu ikisini de sakinleştirdi kısa sürede alıştılar.

tura

herkese tesekkur ederim