Kedim Neden Isırıyor?

narnur94

3 aylık yavru kedim çok ısırıyor. Sürekli oyun oynamak istediğini biliyorum fakat artık ailem rahatsız olmaya başladı . onu çok seviyorum fakat perdelere tırmanması ve ısırması yüzünden sahiplendirmek zorunda kalacağim

4 CEVAP

KUBRAOZBEK

benim kedim küçüklüğnden beri ısırır ve tırmalar. veterenirim hiperaktif oldugunu söyledi. şuan 15 aylık oldu hala ısırma ve tırmalama devam ediyor. buna rağmen hiç sahiplendirmeyi düşünmedim.bu onun karakteri çünkü

Hzlyldrm

Sahiplendirmek yerine eğer imkanınız varsa siz bir tane sahiplenin,böylece birbirleriyle oynarlar ve bütün enerjisini atabilir,benim üç kedim var birbirleriyle oyun amaçlı kavga ediyolar ısırıyolar enerjilerini atıyolar yoruluncada gelip ya kucağıma ya yanıma yatıp uyuyolar,tabi arada benide ısırmıyo değiller :) ama o kadar kusur kadı kızında da olur.eğer ki böyle bir imkanınız yoksa onu başka şeylere yönlendirebilirsiniz,oyuncaklar ile meşgul ettiğinizde ısırmayı azda olsa unutur

MIRA

Dişleri kaşınıyordur çünkü 3 aylık kedilerin dişleri gelişim sürecindedir.diş kaşıyıcı alın ya da dişlerini rahatlatabilcek bir oyuncak ya da sebze verin.Tırnaklarını veteriner hekime kestirin ya da tırnak tahtası alın böylelikle eve zarar veremez.

dsatine

Yukarıda da yazdığı gibi, imkanınız varsa bir tane daha alın. Onun yaşam biçimi bu şekilde, sizin ona uymanız gerek. Yazık hayvana tek başına hem. Perdeler için uzaklaştırma spreyi kullanabilirsiniz.