Acill Lütfenn

dogaaonaat

Merhabalar benim bir kedim var cinsi scottish fold ben ara sıra 2-3 saatligine disari cikiyorum kedimi yalniz biraksam uzulur mü? Sabah kahvtisina gidiyoruz fakat uzulur diye ben gitmek istemiorum restorantlara felan kedileri aliyorlar mi ? Disari ciktgimda bir de kedimi nasil gezdirebilirim

7 CEVAP

Hzlyldrm

Öyle bir şey olacağını sanmam tabi çok bir bilgim yok bu konuda.fakat birçok insan dışarıya bırakıyolar kedilerini ve kedi gezip tekrar evine geliyor,bunu düşününce evde zabtedilmesinin zor olcağını sanmam.sokağa çıktığında tek sorun dışarıdaki yaşamı çok bilmedikleri için ürkebilirler tasmalarını bırakmamak gerek ama veterinere danışarak çok daha iyi bilgi sahibi olabilirsiniz

KUBRAOZBEK

Bende kedime göğüs tasması alıp gezdirmeyi düşündüm fakat kime sorsam dışarıya alışır evde zaptedemezsn dedi. siz ne düşünüyorsunuz?

Hzlyldrm

Kediler yalnız olmayı pek sevmez ama 2-3 saatden etkileneceğini pek sanmam.içiniz rahat olsun.kedinizi gezdirmek için göğüs tasmaları alabilirsiniz.fakat dış parazit aşılarını yada damlasını yaptırmış olun ki dışarıda ki pirelerden ve benzeri parazitlerden korunabilsin.restorantlara alışveriş merkezlerine almıyorlar genelde evde bırakmanızda sakınca yok,eğer çok dert olursa yanına arkadaş bir kedi sahiplenebilirsiniz böylelikle evde sıkılmamış olur :)

dogaaonaat

Tüm aşıları tam zaten arabayla gezecegimiz zaman yanimiza aliyoruz fakat tasma ile komik durabilir mi acaba

Hzlyldrm

Komik durması inanın önemli değil,kim ne düşünürse düşünsün,önemli olan onun mutlu olması :) kediler için göğüs tasmaları en uygun olanı, boyun tasmasından çok daha iyi olduğunu düşünüyorum.hem daha şık hem daha makul kediniz için

cicipati

kedi esnek olduğu için tasmadan kurtulup kaçabilir

dsatine

Bir eve en az iki kedi gerek. İnsanlarla arası iyi olsa bile kendi türü bir arkadaşı olmalı evde. Hem kedi için iyi olur, hem de sizin aklınız kalmaz yalnız bırakırken. Ancak getirdiğiniz kediyle anlaşamaması ihtimali de var, ya bir süre sonra alışır, ya da alışmaz başka bir taneyi denemek zorunsda kalırsınız. Kimi kedi ise çok arkadaş canlısıdır, sorun çıkarmaz.

Kapıdan çıkıp gidince arkadan miyavlıyan, üzülen kediler var. Zaten çoğu daha eve girmeden gider kapıda bekler. Sizinki de üzülüyor olabilir.