Cavailer King Charles

kedicin

Öncelikle merhaba arkadaslar ben cavailer king charles alacagim. Herkrs apartman hayaina uygun ve enerjik bir kopek oldugunu soyluyor . Bir site (petarkadasdi sanirsam) de bahcede cavailer king charles bakilmaz yazildigini gordum . Soruya gelecek olursak ;Benim evimde bahce var ve evin icinde bakacagim ve ara sira bahceye cikaracagim sorun olmaz degilmi?

11 CEVAP

kedicin

Acill lutfennn

kemall

sorun olmaz.

kedicin

Tesekkurler

ugurladyeces

yanlız cavalierlerın genetık hasatalıkları coktur ve cogunun tedavısı cok acılı kımının tedavısı yok hayat boyu ılac kullanıyorlar...
https://www.facebook.com/groups/cavalierkingcharlesturkiye/?fref=nf
gruba katılıp dosyaları ınceleyın...
su vıdeoları ızleyın
https://www.youtube.com/watch?v=fDjxvgfUVRU
https://www.youtube.com/watch?v=In0rrV7yCmM
https://www.youtube.com/watch?v=xWmbF3j8zbU
zetan yanda bır suru vıdeo cıkacaktır...
sm cm patella kalca dısplazısı sorunları en sık rastalan problemler ve ınanın cok acılı tedavılerı var sm tedavı edılemıyor beyın amelıyetıyla yasam kalıtesı yuksektılıyor cm kalp hastalıgı 2sındede devamlı ılac kullanımı zorunlu ...
turkıyedekı ckcları ben ckc saymıyorum cok kotuler...
ya ıngıltereden şçrli alın (macarıstandan falan almayın ordan aldıgınız yavruda genetık hasatalık cıkma rıskı neredeyse %100 dur) kı bununda garantısı yok yıne cakabılır yada anne babası 5 yasından buyuk olsun daha once yavru vermıslerse genetık hastalık cıkmamamıssa alın ama kımse soylemez ,turkıyede her sey para ıcın!! kı cıkmamıs olsa bıle yınede garantısı yok anne baba ve oncekı tum yavrularda gen cekınık kalmıstır sızın yavrunuzda baskın olabılırallah korusu ...(ıngılterede genetık hastalıgı cıkanlar uretım programına alınmıyorlar yavrularından bırınde cıkarsa tum yavrular zorunlu olarak kısırlastırılıyor tabı anne babada bu sekılde hastalıgı kazımaya calısıyorlar her benım köpegım ckc dıyene şçr vermıyorlar)kesınlıkle ama kesınlıkle petshoptan almayın!

izzy

ugurladyeces yazınızı okudum
Ve kesinlikle katılıyorum sm hepsinde çıkmıyor ama kalca çıkığı ve veya patilla %90 cavalierde var benim oglumda da var ve 2.5 aylik oldugundan beri canvit kullanıyoruz suan 16 aylik ve ara sıra röntgen ile durumu kontrol ediliyor genleri ile çok oynandığı için hastalıkları maslesef digerlerinden fazla

izzy

Ben kalça çıkığı olduğu halde yavrular da olur diye ciftlestirmedim hatta 2.5 3 aylıkken sm şüphesi ile malum dr'a muaneye götürmüştüm ilerisi icin bilemem elbette ne olur o dönem yaşadığım, psikolojik olarak biyirdi beni acaba hadta mi degil mi diye SUNU ÖZELLİKLE BELİRTMEK İSTİYORUM O HATAYI BEN YAPTIM SAHİPLENEN SATIN ALMAYIN HELE K9 DAN ASLA ALMAYIN sadece ticaret için hasta olduğunu bildikleri hayvanları bile satıyorlar senin psikolojin kimin umrunda elinde ölsün hic bişey hak iddia edemezsin

ugurladyeces

bahcede yasamayacaksa ama bahce ımkanı varsa super olur hemde :)
asıları bıtınce -havalar sıcakken yanı gelecek yaz- saglam bırde sısme havus alırsınız:) ohhh degmeyın keyfıne :)

firtina

Bahçede olsa apartmanda olsa iyi bir köpek olabilir

izzy

Bende ayni cins var
Ewt ev icin uygun dışarda elbette zaman geçirmek ister zaten sadece uyuması icin bahcede bırakmayın yanlız kalmaktan pek hoşlanmayan bir ırk sıcağı ve soğuğu hiç sevmezler

ugurladyeces

ırkın genlerıyle oynanmamıs cok kısıtlı bır gen havuzuyla uretılmıs,daha dogrusu tekrar uretılmıs... soyları bır ara neredeyse tukenmıs olan köpeklerle tekrar uretılmıs ama akrabalık cok fazla oldugu ıcın bukadar sık rastlanıyor bu hastalıklara...
turkıyede sm nın ornı %70-80 arasında yanı her 10 ckctan 7-8 ınde cıkıyor,sız sımdılık sanslısınız ama ılerıde cıkmayacak demek degıl(allah korusun umarım cıkmaz)... malesef ulkemız ınsanı cok bılıncsız ''onlarında anne-baba olma hakları var '' yavrusunu sevmek ıstıyorum'' ''benım köpegım saglıklı hasta dogmaz yavrular(köpek daha 1 yasında ve yavrular hasta dogmuyor sonradan cıkıyor ortaya)'' dıyorlar ... bu tur ınsanlar oldukca malesef bu ırk ''temızlenemeyecek''...

ugurladyeces

evet ıyı yapmıssınız cunku yavrularda olma ıhtımalı cok fazla yanı cok yuksek oranda genetıktır ızzydekı :(
2,5-3 aylıkken pek bellı olmaz sm ama bence artık 6 ayda yada yılda bır muayeneye goturun ates beye ılerleyınce felc hatta olume kadar gıdıyor malesef :(