Hera Nın Tüy Sorunu Ve Ayağını Sürekli Yalama Durumu -_-

Heracnsu

Merhaba. Benim Hera adında bi Golden Retriever cinsi köpeğim var. Ilk defa bu sene aşırı tüy dökümü yaşamakla birlikte arka patisini yalayarak yara yaptı. Veterinere götürdüm pansumandı aşıydı derken halletmeye çalışıyoruz. Tüy dökme mevzusuna gelince kesinlikle ev yemeği vermiyorum köpek maması yiyor (bonacibo kuzulu yada pro plan somonlu) belirli zamanlar konserve balık yoğurt mamasına az bişey zeytinyağı vs vs koyuyorum. Tüyleri için faydalı diye okumuştum. (Mevsimsel vs.de olabiliyo tabi) Ayağına gelince sabah hiç bişeyi olmayan köpek aksam eve geldiğimde ayağındaki tüyleri yolmustu. Kısacası iki sorum var tüy dökme sorunu ve ayağını yalaması.. bu konularda tecrübeli olan arkadaşlardan da bişeyler öğrenmek isterim sizler böyle durumlarda tüylü dostunuz için neler yapıyorsunuz ??? şimdiden teşekkürler.

2 CEVAP

iosif

tüy konusunda bir şey söyliyemeyeceğim ancak sürekli patisini yalaması stres sonucu olabilir. fakat stresin sebebi nedir bilemiyorum son dönemde hayatınızda değişen bir şey oldu mu ya da köpeğinizin günlük yaşantısını etkileyen bir şey?

Heracnsu

Patisine dikkat ettim bazı yerlerinde şişlik var. Veteriner bişey batmış olabilir dedi.