Bilgizim,Cahilim Bu İşlerde Yardım Edin :Ddd

zeyulush

Merhaba , ben golden almak istiyorum bakımı masrafı eğitimi nasıl oluyor ? sık hastalanırlar mı ? günde kaç saatimi ayırmam gerekiyor biraz bilgilendirebilir misin teşekkür ederim şimdiden :)

3 CEVAP

rabia423

5aşı 40 tlden 200
40 iç parazit 40 dış parazit
mamakabı,sukabı,oyuncakları,tasması,minderi,şampuanı 150(bir kerelik masraf bunlar)
5 aylığa kadar 2 çuval da mama yiyor.350 de o tuttu.
800 tl ilk 5 aylık masrafı :)
ondan sonra rutin masrafı aylık 200 tl(mama,ödül maması vs,parazit hapı,yıllık rutin aşıları da var oda dahil).allah esirgesin ters bir durum olur veteriner masrafı felan olur,onu da allah yaşatmasın :)
ama sen 15 kilosu 50 tl olan bir mama alırsın,aylık masrafı 75 e felan düşer :)

rabia423

öğrenciysen ve çok para ayıramam diyosan sana erişkin golden öneririm yavrunun aşı masrafı fln çok olur 6 ayı geçmiş fln alırsan tasması zinciri yemek su kabı yatağı gbi gerekli ihtiyaçlarının dışında sadece ayda 15 kiloluk mama alırsın ister 50 liralık ister 150 liralık sana kalmış o mama ona 1 ay gider.. 3 ayda 1 de karma aşısı iç dış parazati bu kdr..
ama gnede kenarıya para koy ilerde bi hastalığı fln olabilir kalça çıkığı goldenlarda çok oluyo öyle özel durumlarda olabilir..
yavru almayı düşünme derim

zeyulush

teşekkür ederim cevap verdiğiniz için yardımınız içinde teşekkür ederim sağolun :DD