Cok İştahsız..

asya-nese

Merhaba arkadaşlar 7 aylık olan kedimde iştah sorununu çözemiyorum çok az yiyor denemediğim yaş mama kalmadı kuru mama royal canin kullanıyorum evde ciğer balık tavuk denemelerimde başarısız oldu. 4 aylık olan kedim herşeyi yiyen obur bir kedi sorun yaşamıyorum. Öneriniz varsa çok memnun olurum. Veterinerim sağlık olarak gayet iyi olduğunu kedinin karakteristik özelliği olduğunu söyledi.

3 CEVAP

erkan_eser

Her kedinin zaafı olan yiyecekler olabilir. Benimki tavuk ve ton balığını çok seviyor. Ama kırmızı et, yumurta, lor peyniri gibi pek çok kedinin havada kapacağı yiyeceklere burun kıvırıyor. Öte yandan Royal Canin pek çok kedi için oldukça lezzeli olsa da benim kedim Micho marka ucuz mamayı daha çok sevdi. Tamamen tercih meselesi yani. Bence kuru mama olarak, tabii eğer bütçeniz uygunsa, düşük tahıllı Acana, N&D gibi markalara yönelin. Eğer benim gibi orta gelirliyseniz Matisse ya da Advance deneyebilirsiniz. Bunun yanı sıra Gimpet'in ödül mamaları ve vitaminleri de denenebilir. Ancak bence öncelikle başka bir veterinere daha danışın. İkinci bir görüş her zaman daha iyidir.

MiaHanim

Sağlık sorunu yoksa sıcaklarda çoj fazla mama yemek istemiyorlar. Az sabretmelisin☺

Merveeee

merhaba benim kedim mamasını da yiyor ama konserveye bayılıyor konserve deneyebilirsiniz beğeneceğini umuyorum