Sadece Mama Mı?

lala

Anket

Sadece mama ver
(1 oy)
Baska seyler de verebilirsin
(6 oy)
-
(0 oy)
-
(0 oy)
Toplam (7 oy)

Veteriner kopegime sadece mama vermemi baska bir sey vermememi soyledi ama arkadaslarim sadece mama satmak amacli oldugunu dusundu, sizce sadece mama mi yoksa baska seyler de verebilir miyim? (Kopegim maltese)

7 CEVAP

izzy

Küçük ırk köpekler icin mama yeterli extra bişeye gerek yok ama istiyorsaniz kabuklu haslanmis yumurta (ezerek) kaşar peyniri salatalık verebilirsin ama kopekler icin asla verilmeyecek seyler var üzüm soğan gibi araştırıp verebilirsin

lala

Tesekkur ederim

izzy

Rica ederim

kedicandir

sadece mama ver demek ticari geldi bana açıkcası dikkat ettiğin sürece verebilirsin başka yiyeceklerdee

Somelove

Bak tam da konusuna denk geldim benim yaşadığım soru ları sende yaşama diye detaylı bi şekilde anlatacağım şimdi
Benim köpeğim de maltese ilk veterinerime sorduğumda yani daha minikken rahatlıkla istediğini verebilirsin ama kemik verme demişti aradan bir yıl geçti sürekli tüyleri döküldü topak topak hemde yürüdüğü heryerde pinpon topu kadar tüy bırakıyodu bazı yerleri hafiften kelleşti sonra tırnaklarını tutup ısırıp çekmeye kabatmaya başladı sürekli patilerini yalıyodu koltuklaeın üzerindeyken bu yüzden koltuklarımız hep ıslak olurdu arada bi kaç kez veteriner değiştirdim tabi en son gittiğim veteriner mamamızı sordu tavuklu dedik bu arada markası pedigree ydı mamanın çok kullanıldığında alerji yapar dedi köpeğiniz de gıda alerjisi olmuş dedi köpeğimize dört beş kez iğne yapıldı hipoalerjenik mama verdiler onunla besledik tüyleri düzelsin tırnakları kaşınınca rahatça kaşısın diye traş ettirdik şu an tavuk vermiyorum her zaman mamave arada ufak kaçamaklarımız var tabi mamamızı da değiştirdik böyle sorunlar yaşayabilirsiniz bu yüzden iyi bi mama kullanın ve sürekli yemek vermeyin tavuk da vermeseniz iyi olur sorun yaşamayın

lala

Cok tesekkuler bilgi icin, ben yemek vermeye korktugum icin sadece proplan mama veriyorum kopegime, gecmis olsun bu arada

bilgekaan58

Sadece mama vermelisiniz başka bişey verme yoksa zehirlenir