Hangi Marka İyi

rabia423

köpeğimin eğitim sürecini ilerletmek için ona ödül maması almak istiyorum ama hangi markayı alsam bilemedim ayrıca uygun fiyat olması da gerekiyor acaba bana marka ve fiyat söylermisiniz acılll.... bekliyorum

4 CEVAP

Heracnsu

Konu mama ve marka olduğu zaman forumlarda acayip tartışma çıkıyor ben buna en iyisi el atmıym :)) eğitim sadece mamayla olmaz ayrıca sevdiği bi eşya yada sizden gördüğü tepki daha etkili olucaktır. Bende ilk zamanlar mamayla eğitim veriyodum fakat mama olmaynca dinlemiyodu sonradan sadece mimikleri ve ses tonunu kullanarak teşvik ettim . Istediğim şeyi yaptığı zaman ona mutlu olduğumu ve doğru bişey yaptığını hissettirdim.( ufak bi öpücük , kafasını okşama ,sevdiği oyuncakla 5 dk oynamasına izin verme vs vs ) istemediğim bişeyi yaptığında yada dediğimin tam tersini yaptığında da ona yanlış bişey yaptığını hissettirdim ( mimiklerde değişiklik hafif yüksek ses tonu vs vs) köpeğinizle aranızda ki diyalogu bulmanız yeterli. İlla mamayla eğitmek istiyorum dersen sevdiği herhangi bi yiyecek olabilir tabi. Kolay gelsin şimdiden :)

izzy

Ödül maması champion da verebilirsiniz pedigree de verebilirsiniz ben ikisinide kullanıyorum ogluma aynı iştahla yiyor fiyatları uygundur veya onun yerine sevdiği bir yiyeceği de kullanabilirsiniz salam sosis gibi farketmez aynı görevi görecektir

ecebloody

la vital bence

Kemik pet shopta satar 4 tl