Kedimi Tuvalete Nasıl Alıştırabilirim?

Kedim yaklaşık 1.5 aydır benimle birlikte. Kumu hep temiz yerini biliyor ve gidip yapıyor. Fakat koltukların arkalarına da yapıyor. O alışkanlığından vazgeçiremedim. Siz ne önerirsiniz?

11 CEVAP

bilgekaan58

kediler için kum tozu alın öyle kediniz hep Kum tozunu tuvaletinde yapzr

Zehraak

Siz sadece kum koyun sonra kediyi kumun yanına götürün kumu koklar zaten yani özel bir sey yapmaniza gerek yok.

olaf

eğer koltukların arkasını çamaşır suyuyla siliyorsanız tabi ki de yapar elma sirkesiyle silmeyi deneyin ancak onun tuvaleteinin yaptığı yeri silmeyin ozaman yapmaz

en iyisi kedi kumuna alıştırmak

Cinar

Keninizin yaşını bilmiyorum. Kedi kumuna alışkın bir kedi eğer evde bazı yerlere tuvalet ihtiyacını yapıyorsa genelde kızgınlık dönemine gime belirtisi olarak değerlendirilir bu olay.

kedi kumu var zaten. Ama gidip koltukların arkasına, yatağa yapıyor. Elma sirkesini denedim. 2gündür yapmıyor koltukların arkasına ama yatağa yapmaya başladı bu seferde

meryem0683

Öncelikle kedi yavrumu? Kaç yaşında yada kaç aylık?Yavru kediler bazen kuma yetişemeyip bulundukları yere tuvaletlerini yapabilirler.Kediniz büyükse stress altında olabilir veya bir rahatsızlığı olabilir.Biraz daha ayrıntı verebilirseniz yardımcı olabiliriz

kedim 4. ayına giricek. 1-2 hafta boyunca koltukların arkasına/yatağa yapmadı. kumuna gidip yaptı. son iki gündür yine yapmaya başladı

Tugcecosguun

Kediniz sizi cezalandirmak istiyor olabilir erkekse daha erken ama koku birakmak icin yapiyor olabilir kafasi karisiyor olabilir ihtimaller var

bana ilk geldiği zaman iç parazit aşısı yaptırdık. kumunun olduğu odadan çıkarmadım onu. çünkü kuma yetişemiyordu koltuğa falan yapıyordu tuvaletini. parazitler döküldü ama alışkanlık gibi oldu bu. ya saksının yanına yapıyordu (toprağa değil ama) ya koltukların arkasına ya da annemin yatağına. sirkeyi denedim çokta memnun kaldım. koltukların arkasına yapmıyor artık. dediğim gibi bir süre annemin yatağına da yapmadı. ama 2 gündür tuvaletini yapıyor. üstelik kumu da temiz. koltuğun üstüne de çişini yaptı 2 kez