Kediler Koltuk Derisini Yirtar Mi ?

Adaminbiri

Koltuk derisi veya koltuk sungerine zarar verirler mi veya sincaplar ortada duran eşyayı kemirme gibi bi aliskanlari var midir

1 CEVAP

erkan_eser

Sincaplarla ilgili bir şey söyleyemem ama kediler koltuk derisi, halı, perde, sünger tırmalama ustasıdırlar. Bir tırmalama tahtası alıp kedinizi ona alıştırmaya çalışın. Koltuğu tırmalamayı çalıştığında yüksek ve kararlı bir ses tonuyla "Hayır" diyerek kedinizi o ortamdan uzaklaştırın. Eğer birkaç tekrar sonrası sizi hala dinlemiyorsa bir odaya kapatıp 15 dakika cezalandırabilirsiniz. Bu yöntemi sabırla uygularsanız kazanan siz olursunuz. Bir de kedinizi veterinere götürdüğünüzde tırnaklarını kestirebilirsiniz. Ama şimdilik bunu siz yapmayın çünkü çok riskli ve uzmanlık isteyen bir iş. Veterinerler bu işi rahatlıkla yapabilir. Kolay gelsin.