Kopek Egitimi

dogaaonaat

Cok fszla soru sordum ama kopegimin icin en iysini istedigimden . Golden retriever sahipelenecegim . Evim bahceli , malesef ki tuvalet egitimi alana kadar evin icine koca bir kafes aldim oyuncaklarini tuvaletini yatagini felan koydum orada uyuyacak . Benim sorum her gun duzenli olarak tekrar edildiginde bir kopek kac ayda veya kac haftada ogrenir ? 2 aylik bir bebek. Ve biraz buyudugunde egitimi aldiginda benim yanimda yatacak fakat odam ust katta ve tuvaleti alt katta olacak kacirir mi ?

7 CEVAP

Bence iyi bir eğitimden sonra kaçırmaz . Ama kaçırsa bile ona kızmayın vurmayın. Bu hićbir işe yaramaz. Onun size duyduğu güven zedelenir. Köpeğinizin anlayacağı bor tonda hayır ve onun gözü önünde dışkısını temizlemek yeterli olacaktır. Ama bu uyarı köpeğin tuvaletini yaptığı anda olmalı. Yoksa bir işe yaramaz. Her yemekten oyundan egzersizden ve uykudan sonra yani korktuklarında heyecanlandıklarında tuvaletleri gelir. Bu zamanlarda onu hemen tuvaleti için belirlediğiniz alana götürün . Tivaletini doğru yere yaptığında onu sevin aferin diyin ve ödül maması verin.

dogaaonaat

Teşekkür ederim :) Böyle bir hafta bir ay ne kadar sürerse ilgilenecdgiz artik :) Ama ben serbeste evin icinde gezmesini istiyorum ama malesef ki tuvalet egitimini almadan olmayacak sanirim :(

Seckinn

Bende 5 aylık Labrador var ve yaklaşık 1 haftadır dışarıya yapmaya alıştı. Mamasını verdikten yaklaşık yarım saat sonra Dışarıya çıkarırsanız kendisi dışarı alışıcaktır diye düşünüyorum. Önemli olan düzenli şekilde yemek ve gezdirme saatleri olması :)

dogaaonaat

Oyle tabii :) Ama sahiplenmekten biraz koekuyorum acikcasi. Cok fazla gezen evime cok misafir alan biriyim . Kopegimi her an nasil yanimda tasirim bilmiypeum :( Normalde burgere gitsem acik alanlara aliyorlae fakat sinemayada cok gidiyorum ama malesef ki yine sinemaya kopek almiyorlar of of of :(