Kedi Kıskançlığı-Saldırganlık

Belial

Merhaba,
Kızlarımızından biri olan Geyşa, 3-4 ay önce sahiplendiğimiz köpeğe 3 gündür aşırı saldırganlık gösteriyor. Geyşa normal zamanlarda da kıskançlıklar gösterdiği olmuştu ama son zamanlarda hem diğer kızımıza(kedi) hem de köpeğe(erkek) evi dar, ediyor kızgınlık döneminde de değil.
Bu konuda çözüm sunabilecek birileri var mı? Ayrı odalarda tutmak zorunda kalıyorum.

2 CEVAP

siena

Zamanla alışırlar veya birbirlerine mesafeli olurlar herhangi çözüm söz konusu değil malesef. hayvanların kendi aralarında ki birbirlerini algı olayını değiştirmek çok zor bir de biraz kararkter meselesi. benim köpeğim diğer kedilerler çok iyi anlaşıyor ama kediler genel olarak ona kötü davranıyor korkuyorlar veya tıslıyorlar.

Belial

Bizim köpek de çok iyi anlaşır ama son zaman da gözden kaçırdığım bir şey var bu kadar saldırganlığı ilk defa yapıyor köpeği ve beni yaralayacak kadar. Teşekkürler.