Kedi Mi? Köpek Mi?

Annem dedi ki sana hayvan alalalım kedi mi köpek mi kararlaştıramadım siz karar verin artık yıprandım acil yardımmmm×:

67 CEVAP

erkan_eser

İkisinin de olumlu ve olumsuz pek çok özelliği var. Köpekler söz dinler, sahiplerine çok bağlıdır, sabah akşam gezdirmeniz gerekir. Kedilerse bağımsız hayvanlardır. İnatçıdırlar ve evde bir birey olduklarını hissetmek isterler. Onlar da sevgi isterler ama sahiplerine köpekler kadar çok bağlanmazlar. Kedinizi tasmayla sokakta gezdirmeniz çok zordur ama imkansız değildir. Ancak her kedinin ayrı bir karakteri vardır ve sizi her zaman şaşırtabilirler. Tatile çıktığınız zaman kedinizi ne yapacağınızı hep düşünürsünüz ama köpeğinizi yanınıza alabilirsiniz. Bu liste böylece uzar gider. Benim kedim var ama bahçeli bir evim olsaydı hem kedi hem köpek besleyebilirdim. Önemli olan sizin kararınız ve bir evcil hayvanın sorumluluğunu gerçekten taşımak isteyip istemediğiniz. Çünkü hayvan sevmek ya da iyi insan olmak, bir canın sorumluluğunu üstlenmeye yetmiyor.

hawa

siz kararın demek olmaz hayvanla biz ilgilenmeyeceğiz :) siz kedi ve köpeğin + ve - lerini düşünün öyle karar verin

Pinar5504

kediler evlerini sahiplenen canlılardır kolay kolay kaçmazlar, kedilerin bakımı daha kolaydır yıkanmasına gerek kalmaz, her gün dışarı çıkarılmasına da gerek yoktur o evde rahat rahat durur ama tabi bu ayrıca da kedinin cinsine bağlı, kediler bazen hava almaya çıkartılabilir ama çoğu zaman evde kalıp oyun da oynayabilirler . Köpekler günün her her saati dışarıda olmak isterler ama tabi bu bazen mümkün olamadığı için kaçarlar, eğer evin yolunu bilmiyorsa kaybolur, köpekler eğer toprak fazla oynarsa ve özellikle de eve giriyorsa yıkanması gerekir öbür türlü sadece patisi yıkanır, köpekler her gün sabah ve akşam dışarı çıkarılması gerekir ki enerjilerini atsınlar, köpekler sadece oyuncaklarla da eğlenebilirler ama dışarı çıkarılması şart .

LinBahrija

Ahhh ah. :(

emregokhan

Sadakat istiyorsan köpek al ama kedilerin de çok şirin oldukları bi gerçek. Ama en önemlisi ne alırsanız alin bakabilecekseniz sikilmayacaksaniz alın. Kendiniz istiyorsanız alın.

mylovepuppy

köpüş

ziyanim

Kedi

nifito

Köpeğinizin rahat edebileceği bir bahçeniz varsa ve her gün onu çıkarıp dolaştırabilecekseniz köpek aksi taktirde kedi.

Yumak96

Sen daha karar verirken yıprandıysan kesinlikle ikisinden de uzak dur derim :)

ElifACAR

Daha hayvanı almadan düşünmekten yıprandıysan bence daha fazla yıpratma kendini.

Puppy730

İki yıl olmuş forum açılalı. Karar vermiştir herhâlde.

aslisrkyy

Apartman dairesinde kopek bakmak kediye göre çok daha zordur tuvalet alışkanlığı, temizliği gibi şeyleri alıştırman gerekir

Köpek bence

Petrate

Kediiiiiiiii

Phentos441

Sonuç ne ? Ne alcaksin ve ırk i ne