Hint Bülbülümü Nasıl Eğitirim?

mylovepuppy

Arkadaşlar benim bir çift hint bülbülüm var acaba onları nasıl eğitebilirim mesela konuşabilirlermi?

2 CEVAP

MUHABBET KUŞLARI GIBI EVDE BESLENEBILEN BIR KUŞ TÜRÜDÜR. BU KUŞ MUHABBET KUŞLARI GIBI KONUŞMAZ ELE AVUCA GELMEZ :) BAKIMI KOLAYDIR, ÇOK FAZLA SU IÇER VE KAFA YORMAYAN BIR ÖTÜŞÜ VARDIR. ODANIZA SALABILIRSINIZ, KAFESIN YERINI SÜREKLI DEĞIŞTIRMEZSENIZ ÇIFTIYLE DÖNER DOLAŞIR VE ACIKTIKLARINDA KAFESE TEKRAR GIRERLER. SEMPATIK BIR HAYVANDIR. MUHABBET KUŞLARINA GÖRE OLDUKÇA HAREKETLI VE KÜÇÜKTÜR.

FParadox

Konuşturamazsın ele de alıştırman çok ama çok zor olur çiftse eğer folkuk koyduğunda ne kadar hızlı ve seri ürediklerini görüceksin o yüzden folluk varsa kafeste çıkart yavrulamalarını istediğinde tak ve o dönemde kalamar kemiği mutlaka bulunsun kafeste ayrıca sularınada vitamin takviyesi yapmayı unutma çünkü çok zayıf hayvanlar yumurta zayıf düşürüyor bu kuşu