Sizce Kedim Tasma Takmalımıyım

Zeynephevra

Bazen kapıyı açınca kaçmaya çalışıyor

4 CEVAP

PinguPanda

**Eve alışan bir kedi dışarıya çok gidemez. Mesela patileri sert zemine alışmadığından apartman boşluğuna çıksa bil olduğu yerden çok ileriye yürüyemeyecektir. Ama kediniz özgür ruhlu ise kaçma ihtimali çok yüksektir.Bu sebeple tasma takmayı çok geciktirmeyin derim. **

esilya

Bence takmamalısın bide sokak kedisi ise durmaz yani zamanla alışıcağını düşünüyorum bence sıkıtma o tür şeyleri takıp hiç hoşlanmazlar bu da benim fikrim k.bakmayın :)

Zeynephevra

Teşekkürler

zehratorlak

Merhaba,
Kediniz kısır değilse dışarıya olan merakı çok normaldir. 3 kedim var ve ikisi de kısırlaşmadıkları zaman kapı açılınca hemen kaçma eğiliminde bulunuyorlardı.
Ben her zaman tasma takmanız gerektiğini düşünüyorum. Kısırsa ve hala kaçmak istiyorsa GPS de takabilirsiniz bence. Veterinerler ve petşoplara sorun onlar bilirler. Zili olan kolay açılabilen tasmaları tavsiye ederim :)