Kedim Beni Çok Isırıyor

Zeynephevra

Kedim 3 aylık beni ısırıyorsa yüzüme alıyor vb şeyler yapıyor ne yapmalıyım sizce

12 CEVAP

Zeynephevra

Teşekkürler bu arada alıyor yazılmış aslında atlıyor demek istedim

ziyanim

Su işini boşver küsünce bi daha zor toparlar.

Petgamer

bence onu çok sıkıştırıyor olabilirsin sırf o yüzden kedim evden kaçmıştı

vento

Benim kedide ayni ama Ben hic rahatsiz olmuyorum hosuma gidiyor o benim hayat kaynagim iyiki var

ziyanim

Sanırım başka kedi dostumuz yok evde ve seni gelişimini tamamlamak için bir arkadaş olarak görüyor. Benimde iki aylık bi kızım var o da ısırır ama ileride bu sorun olabilir. Çünkü kediler bunu bir süre sonra oyun zannedip canınızı baya yakabilir. (Kanatmak gibi) bunun içinde sizi ısırdığı zaman oyun oynamayı bırakıp onunla ilgilenmeyi keserseniz yada ısırdığında kaşlarınızı çatıp yapmamasını yüksek sesle dile getirebilirsiniz. Bu dediklerim ilk andan itibaren ise yaramayabilir ama bu dediklerim ileriki birkaç oyundan sonra rahatlatır.

ziyanim

Ben bunları yapamayacak kadar seviyorum diyorsanız dostumuza bir kardeş yada bir arkadaş daha gerekli.

Not: eğer sizi ciddi ciddi ısırıp kanatıyorsa yanınızda şu tabancası olsun bi daha ısırırsa onu böyle cezalandirin. Ama bunu çok sık yapmayın çünkü kızımın şu an olduğu gibi size kusmesine neden olur.

bfcihangir

Kedin evden kaçmış kurtulmuş. Bakmayı bilmez eğitmeni bilmez birisin. İyi etmiş. Helal olsun kediye

ceydayildiz

Bence internetten bi aşı hakkında bilgi al sanırım biraz daha büyüyünce yapılıyordu aşısı ama emin değilim

zeynepozcan

seninle oyun oynamak istiyor olabilir onunla biraz vakit geçir ama hala devam ederse ona küs mamasını ve suyunu ver yemek vermiyerek cezalandırma onu ama onunla oyun oynama

Tugcecosguun

Cok normal disi kasiniyor olabilir benim kedimde yapıyor ama ben rahatsiz olmuyorum sinirlendirmedikce zaten canini acitmiycak dislerini yeniledikten sonra 6 aya kadar boyle ilerler

ben köpüğü aşırı sıkıştırıyorum :) hayvan önümden geçse hoop kucağıma... mıncık mıncık sürekli :) haliyle aşırı ısırıyordu beni, tırmalıyorduda.. eşime dokunmuyo bile :) bende çok sıkıştırmayı bıraktım :) rahatız

tirmik

Bende bu konudan muzdarıp birisi olarak her gittiğim veteriner ve petshopa sorarım napabilirim diye bana önerilenlerden biride fıs fısı olan bir şiseye su doldur ısırdığında üzerine sık demişti hem sesten hemde sudan hoşlanmadığı için mantıklı geldi dene bence