Annem Köpek Beslememe İzin Vermiyor

zeynepozcan

annem köpek beslememe izin vermiyor onu nasıl ikna edicem

11 CEVAP

bfcihangir

Köpek beslemek.. Yeterince kararlı görün ve asla pes etmeyeceğini bilsin. Onu sürekli köpeklerle ilgili güzel şeylerle doldur ve en sonunda sözleşme yapalım de. Köpek beslememe karşılık şunları şunları yapacağım şunlar bunları yapmayacağım de.

bfcihangir

  1. Kalp krizi geçiren hayvan sahipleri, hayvan beslemeyenlerden daha çok yaşar.

  2. Bir hayvanla oynamak serotonin ve dopamin hormonlarının salınımını artırır ve daha mutlu ve huzurlu hissetmenizi sağlar.

  3. Hayvan besleyenlerde beslemeyenlere oranla daha az depresyon vakası görülür.

  4. Hayvan besleyenler stresli bir durumla karşılaştıklarında tansiyonları beslemeyenlerden daha az yükselir.

  5. 65 yaş üstü hayvan sahipleri bir rahatsızlık nedeniyle doktora hayvan beslemeyenlerden %30 daha az gider.

  6. Hayvan besleyenlerin trigliserit ve kolesterol oranları ortalamada beslemeyenlerden daha düşüktür.

  7. Hayvan besleyenlerin sağlığı genel olarak daha iyi olsa da bir akvaryuma bakmak bile kas sıkışmasını azaltır ve nabzınızın yavaşlayıp düzene girmesini sağlar. Muayenehanelerin bekleme odalarında akvaryum bulunması bu yüzdendir.

  8. Evde kediyle yakalamaç oynamak ya da köpeğinizi yürüyüşe çıkarmak ekstra olarak günlük egzersiz hanenize eklenir.

  9. Hayatının ilk yılını evde bir kedi ya da köpek ile yaşayan çocukların ileri yaşlarda alerji riski azalır.

  10. Hayvan sahipleri daha cesur ve dışa dönük olurlar.

bfcihangir

E sende kedi besle ☺

zeynepozcan

kedi beslemek istemiyorum bi köpek istiyorum

fenerrsena43

Benim babamda köpekleri havlıyor diye istemiyodu sonra birgün annemle eve köpek getirdik yavru baktım sevmeye başladı sonra büyüdü köpek hiç havlamıyodu artık seviyo köpekleri

zeynepozcan

çok teşekkür ederim denıyeceğim

aybike

Etraftaki hirsizlik olaylarini anlat..bazilarinada evde kopek varmis girememis isirmis hirsizi filan de.aksam kapida tikirdi duydum cok korktum kopegimuz olsa olmazdi boyle diye birseyler mirildan

aybike

Anladin sen onu ;) ;) ;)

zeynepozcan

artık köpek aldım tesekkürler

Ben de köpek istiyorum. Ama annem istemiyor. Şansa bakki karşı evin bir köpeği var ve annemi çok seviyor. Daha önce ikna etmeyi denedim. Ama annem hep kızdı bana. Bir kez daha deneyeceğim bana şans dile

turtlesena123

siz yine iyisiniz ben bitane kuş bile alamadım daha