Kedimin Gözü Düzelebilir Mi?

luben1213

Çirkin oğlum Çapi henüz 1,5 aylık sokakta bulduğumda iki gözü de iltihaplıydı. Biri tedaviyle tamamen düzeldi diğer gözünde ise perde var hala. Dün veteriner hekimimiz göze bir şey sürerek korneada hasar olup olmadığına baktı. Korneada hasar yokmuş çok şükür. Hekimimiz yeni mezun bu tip bir vaka ile daha önce karşılaşmamış. Bir damla ile devam ediyoruz tedaviye ancak bu tip bir durum yaşayan ve düzelen , böyle bir süreç yaşayan arkadaş var mı aramızda? Göz ile ilgili önerebileceğiniz bir klinik var mı?

4 CEVAP

luben1213

Linklerde bahsedilen tedavi sürecini atlattık. İltihaplanma ve akıntı tamamen kesildi.
Bir gözümüz perdeli ve ışığa duyarsız. Ameliyatsız düzelmez denmişti ancak kornea hasar görmediğini farkettik dün ve çeşitli tedaviyle görme olasılığı olabilir dendi.
Ben gözü tamamen görmeyen kedilerde tedaviye başvuran ve bundan sonuç alan arkadaşlar var mı onu merak ediyorum.

bfcihangir

Bi saniye araştırıp yazacağım

bfcihangir

www.petlebi.com/soru-cevap/1059-kedilerde-enfeksiyon-kapan-ve-kizaran-goze-ne-yapilabilir

forum.petarkadas.com/kedi-sagligi/yavru-kedinin-gozunde-enfeksiyon&baslangic=10

www.frmtr.com/evcil-hayvanlar/4631385-yavru-kedinin-gozleri.html

www.eksiduyuru.com/mobil/duyuru/476855/tek-gozu-kapanan-kedi

https://m.facebook.com/Kedii.Severler/posts/200970116711157

www.kizlarsoruyor.com/diger/q55161-kedimin-gozunde-sorun-var-ne-yapmaliyim

bfcihangir

Bu linklerden açıklamalara ulaşıp kendi çıkarimınızı yapabilirsiniz.