Kedime Laktozsuz Süt Versem Sorun Olur Mu?

karemel

Kedilere normalde süt verilmez. Bu zamana kadar kedime vermedim, ama laktozsuz süt versem herhangi bir alerjik reaksiyon veya ishal olur mu ? veya sütün her türlüsü zararlı mı? Gimpet markasının süt tozu var.Bu ürün sütten erken kesilen kediler için mi yoksa yavru kedime kullanabilir miyim ( 5 aylık)

4 CEVAP

caglavrkc

Gimpet'in süt tozunu yavru kedime içiriyorum, kutunun üzerindeki beslenme tablosunda 4 haftadan sonrası ve yetişkin kediler için de hazırlama ölçüsü vermişler yani kedişinize içirebilirsiniz :) laktozsuz sütle ilgili bi bilgim yok ama genelde inek sütünü illa ki verecekseniz sulandırıp verin diyolar eğer isterseniz laktozsuz süte de aynısını yapabilirsiniz bence bir sakıncası olmaz tabii bilen birine danışın yine de ben kendimi fikrimi söylemek istedim

karemel

Teşekkürler çok yardımcı oldu :D

michellehazel

Keçi sütü verebilirsiniz. Kedim 3 haftalıkken bile içti 7 aylık oldu hala arada veriyorum :)

karemel

teşekkürler , hemen denicem sever umarım :D