Lutfen Yardimci Olun

Busra123

Kedim 1.5 aylık ve 2-3 gündür kanlı ishal bugun veterinere götürdüm ve kanlı ishalin geri döndürülmesi imkansız çok zor falan dedi yani hiç iç açıcı konuşmadı resmen kedin olucek dedi 2 tane iğne vurdu biri ishal için digeride vitamin, sizce neler yapabilirim gerçekten geri dönüşü yok mu lütfen yardım edin

5 CEVAP

Cinar

Kanlı ishal ve gençlik hastalığı belirtileri birbirine biraz benzer. Hatta ikisi de aynı şey diyenler bile var ama elme veyve ise tüm meyveler elmadır diyemeyiz. Kanlı ishalın tek sebebi gençlik hastalığı olmayabilir. Kedinin gençlik hastalığı dahil karma aşları yapılmışmıydı? Kanlı isalse o kadar karamsar olmayın. Tavuklu mamaları kesin. Katı mama yerine bir süre yaş mama verin. İçeriği tavuk değil kuzu olsun. Gençlik hastalığıysa zaten yüzde 70-80 ihtimalle belirtiler ortaya çıktığından itibaren bir günden kısa sürede ölüm olur. Sizde bu süre geçmiş biraz daha rahatlarsınız. Gençlik hastalığında bildiğim kadarıyla bir antiserum var onu veriyorlar diye biliyorum. Ama dediğim gibi sizdeki durum bu değil bence. Aşılar ve son durum hakkında bilgi verirseniz biraz daha yardımcı olmaya çalışırım. Bu iki olasığılın ilaçları ve tedavisi çok farklı çünkü.

Busra123

Kedim su an çok iyi ve veterinerim asilarini parazit tedavisini ve sağlık kartını cikarticak ama biraz büyümesi gerek çünkü henüz 1.5 aylık, sokak kedisiydi kiyamayip aldım bende ölmesini istemiyorum

Busra123

Kedim su an çok iyi ve veterinerim asilarini parazit tedavisini ve sağlık kartını cikarticak ama biraz büyümesi gerek çünkü henüz 1.5 aylık, sokak kedisiydi kiyamayip aldım bende ölmesini istemiyorum

gulinsahim

Arkadaşımın kedisi kanlı ishaldi, o da sokaktan almıştı fakat şu an gayet sağlıklı hatta inanılmaz gelişti diyebilirim. Hill'sin c/d maması var, sadece veteriner kliniklerinde satılıyor. C/d kullanırsanız kanlı ishalin azaldığını, zamanla yok olduğunu göreceksiniz. Başka veterinerlere de gösterin kedinizi bence, belki de sizin veterinerinizden çok daha iyi çözümler bulabilirler. Ve evet, tavuklu olan her şeyi kesin. Normalde de kedilere kümes hayvanı çok yedirilmemeli zaten. İyileştikten sonra balıklı mamaları vermeniz ona iyi gelebilir.

Busra123

Veterinerime çok güveniyorum fakat konuşma tarzi beni biraz kötü etkiledi su an kedim çok iyi ishalide geçti veterinerimin önerdiği mamayida aldım ama ignelerine hala devam ediyoruz
Önerdiğiniz mamayida en kısa zamanda temin edicem çok sagolun