Köpeğimi Çarşıya Cıkarta Bilirmiyim

fenerrsena43

Golden terrier cinsi 4 aylık köpeğim var aşıları yok çarşıya çıkartsam aşıları olmadığı için bir sorun olurmu polisler felan başka bi sitede ağızlık takmadan gezdirilmiyomuş gibi bişey gördüm?

6 CEVAP

Ezgii94

Başka köpeklere temas etmicek şekilde Çıkarmanızda bi sakınca bulmuyorum. Ama isterseniz herhangi bir vetineri arayıp sorabilirsiniz.

Pet_deniz

Agızlık felan bence o kadar abartıya gitmez diye düşünüyorum yine de temkinli olmanız lazım ve kısa zamanda ası yaptırmanızı tavsiye ederim

Minikherkul

Kesinlikle hayır!!!

gulinsahim

Aşısız kesinlikle çıkarmamalısınız. Her şekilde hastalık kapabilir. Öncelikle düzenli olarak iç ve dış parazit uygulamalarını yaptırmanız gerekiyor. Dışarıya çıkarmasanız bile, siz çıktığınızda pire vs. üzerinizdeki hayvan kokusunu alıp size yapışıyor ve eve sizinle birlikte geliyor. Ardından hayvanınıza sıçrayarak ve inanılmaz bir hızla üreyerek hayvanı mahvediyor. İç parazit aşısı 3 ayda bir, dış parazit uygulaması ise ayda bir yapılmalı.

aybike

2.karma asisi yapilmadan cikarmamalisiniz ve gezdirmemlisinuz diger kopeklerden ve gezdigi yerlerden mikrop kapip hasta olabilir.ben bu hataya dustum be kopegim hastalandi.agizliga glince yasal olarak 2 yasindan sonra aguzlik takmak zorunlu diye biliyorum ve oda saldirganliga meyilli iri kopekler icin (dogo.pitbull.rot.canecorsa vb)diye biliyorum emin olmamakla beraber..

izzy

4 ay olduysa neden aşılarını yaptırmadiniz kanlı isal olursa kaybedebilirsiniz aşılarını en kisa zamanda yaptırın ve yaptırmadan dışarı cikarmayin derim