Lutfen Yardim Edin

Kedimi gkzu de enfeksiykn var annesj yalayarak gecerir dddi. Ama annesi ortalikta yok kendide yalamaya calisiyor ama yapamiyor daha yeni ayaklari titremeden yurumeye basladi ne yapiyim sizce teramisjn sursem faydali olurmu ne dusunuyorsunuz bide nasil besleyeyim yardim edin lutfen :(

6 CEVAP

zzAr

teramsinin göz için olanını sürmen lazım. süt veriyorsan eğer %50 su %50 süt olsun ya da yavru kedileri için olan süt tozunu al onu kullan.

eylulozl

İnek sütü vermemelisin bence çünkü zaten bizim içtiğimiz süt bilrie onlara ağır gelirken inek sütü daha ağır gelir petshopta kedi süt tozu satılıyor veya eczaneden yeni doğan süt tozu ve biberon alabilirsin

gizemfatih

bende 3 tane büyütüyorum :) 1 haftalık geldiler şuan artık dişlerimiz bile çıktı çok şükür. tavsiyeme gelince önce bi çay demle. çayın demi ılıkken pamuğu batır gözlerini sil. her gözü için ayrı pamuk kullanki birindeki enfeksiyon diğerine atlamasın. sonrada terramiycin göz pomadı sür ama eldiven kullanırsan bu onun sağlıgı için daha iyi olur. ikinci tavsiyem cat milk kesinlikle kullanmalısın. inek sütü suyla karıştırmak geçici bir çözümdür. bebişin bağışıklığı gelişmediği için dış etkenlere oldukça açıktır ama cat milk le onu güçlendirebilirsin. son hatırlatmak istediğim konuda şudur ki tuvaletlerini ihmal etme sakın. ıslak bi pamukla hafif hareketlerle bir süre senin yaptırman gerek tuvaletini. yaptıramazsan bol bol karın bölgesine masaj uygula. ve sıcak suyuda eksik etme altından bi pet şişe bile kullanabilirsin altlarına koy ve üstüne yatıcakları bezi koy. şuan çok küçük olduğundan vucüt ısısını dengeleyemez ve vucüt ısısı düşerse çok zor kurtulur.

gizemfatih

enjektörle vermende uygundur. bizimkilerde öyle içiyor hala ve bir iki verdikten sonra anne memesi gibi tutup emiyorlar sana sadece agızlarına tutmak kalıyor :) bol şannsss.. inşallah birlikte güzel bir hayat sürersiniz...

Inek sutu veriyorum zor ve az iciyor enjektorle verirsem daha uygun olur sanirim

Sağolun çok