Mama Tarifi ?

asoo123

köpeğim 1 ay 8 günlük ve terrier ne yedirebilirim şimdilik süt içiyor ve sosis yiyor

7 CEVAP

zzAr

sosis vermemenizi öneririm. yavru süt tozu alıp onunla besleyebilirsiniz ve kısa zamanda kuru mamaya geçmenizi öneririm.

Phentos441

Kuru mama vermeme sebebiniz nedir ?

Yavru_kedii

Sosis mı yiyor? Süt mu içiyor! Devam edin böyle tamam mı?

Sütün yavru köpek sütü olması gerekli, sosis ise onun gelişim ihtiyaçlarını kesinlikle karşılamıyor. Kuru mamaya geçmeniz gerek. Ya da protein, karbonhidrat ve vitamin ihtiyacını karşılayacak mamayı kendiniz hazırlamalısınız ki bunun da fiyat olarak tutarı kuru mamaya eşit olacaktır. Köpeğiniz her durumda da aynı şeyi yiyecek yani, en iyisi kaliteli bir kuru mama alın ve yapmayı düşündüğünüz mamayla arasında bir fark varsa besinleri takviye olarak verin. Ayrıca eğer bahsettiğiniz süt yavru köpek sütü değilse şu an onu çok kötü besliyorsunuz demektir. Ya mamayı kendiniz yapın(ki besin değerlerinin tutacağını sanmıyorum ama tutarsa olur) ya da kuru mamaya geçin.

asoo123

yalnız ben kuru mama vermeyeceğim tarif alıp hazırlıyorum

yas mamalar ucuz ondan yoksa eger pılav lapasının ustune yumurta kırıp karıstırıyoruz bız ac kalısak ama kuru mama yemenızı onerırım ev yemeklerı koku yapıyor bebekken alıstırın sımdı bızımkı ve yemegı yuzunden obez aynı cınsler

Havanese_Siri

Ben tarif pişiriyorum hem daha ucuz ve sağlıklı hem de kolay bir tarif profilimde görebilirsiniz