Kedim Pirelendi.

Yumak96

Öncelikle kedim saf beyaz van kedisi severken bi kaç tane pire gördüm ama tüylerin arasında saklanıp hızlıca yer değiştirdikleri için yakalayamıyorum bu sebeple ense damlası, sirkeli su, limonlu su falan denedim ama hala lanet şey yumurtasınımı dışkısımı herneyse bırakıp duruyor nasıl kurtulabilirim takıntı oluştu habire parmaklarımla bakıyorum bulduğum an kaçıyor başka bi yere ;(

4 CEVAP

AysenD

Acilen veterinere götürün onlar ilaç damlatsınlar çünkü pire eve dağılabilir ense damlası damlatmışsınız ama bazıları yan sanayi olduğundan işe yaramıyor ve kedinin tüylerini döküyor en kısa zamanda veterinere götürmenizi tavsiye ederim onların damlaları etkili oluyor aynısı bende yaşadım

FParadox

Yattığı yer vs sabit ise oralardada olabilir bu yüzden ense damlası etkisini yitirdiğinde yeniden çıkabilirler ense damlası iyidir yattığı yatağını vs de temizledikten sonra pire tozu ile dezenfekte edebilirsin

hunithecat

Ense damlalarının ucuz olanları hiçbir işe yaramıyor, iyi bir veterinerde yaptırın dış parazitini. Bir de ense damlasının deriye temas etmesi şart, ensedeki tüyleri iki yana ayırıp ortadaki çıplak deriye damlatmanız lazım. Bu işlemi tek başına yapmak çok zor oluyor malesef. İlaç kedinin derisinde uzun süre kalıyor dolayısıyla o siyah toz şeklindeki yumurtalar büyüyüp pireye dönüşünce kediden besleniyorlar ve ilk beslenmede yumurtlayamadan ölüyorlar. Bu şekilde işe yarıyor.

aybike

Pirelerin barinmamasi icin traj ettirip dis parazit yapmalisin.tabi ayrica yattigi ortamida ilaclatmalisiniz.