Acıl Yardim Lutfen

prumeysa

Veterinerden 2-2.5 aylik bir tekir kedi aldik. Kum terbiyesini aldi, cogu zaman kumuyla kapatamasa da kuma yapmasini biliyo.
Ama malesef ki kendini temizlemeyi bilmiyo. Kendini hic yalamiyo bazen maximum 2 3 dk yaliyo ve birakiyo. 1 kez yıkadık suyu seviyo, islanmasina ragmen kendini cok fazla yalamadi.surekli pis pis geziyo ve bu yuzden cok kotu kokuyor. Ne yapmaliyiz? Geri vermeyi düşünmeye basladik cunku bu cok sorun olmaya basladi...

3 CEVAP

umut61

Hiçbir çaresi yok! Kediniz temizlenmeyi sevmiyor.

seri04

Bi kac gun islak mendille makat bolgesini silin kedi normal olarak refleksmen kendini temizleme ihtiyaci hissedecektir

Mihov

O henüz yavru, tuvaletını yaptıgında ılla kı orasına burasına bulasacak. "Hah kuyruguma bulastı sanırım dur orayı yalayım" kafası olmaz onlar duz mantıktır refleks olarak gereklı yerlerı yalarlar onun dısındakıler genelde kalır. Ben bebekler ıcın kullanılan ıslak mendillerden kullanıyorum. Her temizlediğinizde vücudunda ıslaklık hissettiği için daha çok yalamaya meyli olacaktır hem de eskisi kadar kokusu sizi rahatsız etmeyecektir. Onu siz yönlendireceksiniz