Kedım Neden Hep Benım Yemeklerımden Yemek İstiyor?

BENU

kedım ben ne yersem onun pesı,nde

9 CEVAP

Haha size özeniyor. Aslında bildiğim kadarıyla biraz daha merak konusu bu...
Yediklerinizi merak ediyor. Damak tadına uygun olmayacağını düşündüğünüz bir yemeği yedikten sonra ona da yedirirseniz, vazgeçecektir diye düşünüyorum.

buray

Hahaha bizimkisi de öyle ama şimdiden bişeyler verirseniz bunu alışkanlık haline getirecektir.

selenn4

sürekli ona üzülüp birşeyler vererek alıştırmış oluyorsunuz onlarda herzaman birşeyler vermenizi bekliyorlar haliyle :)

simge

Cok aliskanlik etmesin ona dikkat edin cunku aliskanlik ettigi zamn geri vaz gecmeleri mumkun degil kediler inatcïdirlar ne yapsak hep tem tersini yaparlar buda bizim icin zor bir sey tabiki.. ama bence istesede vermeyin sadece kendi mamasindan verin aliskanlik eder hep yemek ister hatta sofraya bile cikabilir yemek icin onun icin dikkatli olmanizi tavsiye ederim... :)))

AllyNewt

16 veya 18 yaşında uzmanlığı nasıl yaptınız @Akitamaya o.O (profilinizdeki rakamlar)

Kediler sahiplerinin ne yediğine, nasıl yediğine dikkat ederler.Sonuç olarak merakta ederler. kedilerimden biri sofra kurulduğunda boş olan sandalyeye çıkıp otururdu, boş tabağın önünde kendisine de yemek konulucakmış gibi beklerdi. Bir kedim ise benim yediğim tuzlu fıstıkları tatmak isterdi.

Bizimki her yemekte sofrada, ne varsa kokluyor. Şimdiye dek asla yalamadı ve yemedi ama ısrarla masaya çıkıyor, yüzlerce kez kokladığı şeyleri yine, yine kokluyor. Eğer patisini yemeğe sokacak gibiyse ya da rahatsız etmeye başlarsa nazikçe yere indiriyorum. 5 aydır maması dışında yediği tek şey kesme şeker boyutunda bir parça çipura eti. İnsan yemeklerini pek yememeleri de gerekiyor aslında.

seri04

Kediler herzamn boyledir sahibinin tabagindan faydalanmak ister sen ne yersen oda tatmak ister

Akitamaya

Bunun sebebi sizin kediniz ile ilginizin az olduğundandır.Kediniz kendisini fark ettirmek için yemeğiniz istiyor ve onunla ilgilenmenizi istiyor.Bence siz onunla yeteri kadar ilgileniyorsunuz. Kediniz az şımarık değil. :-D Ben çocuk ve hayvan pskoloğuyum kitabımı alırsanız sevinirim.

Akitamaya

Bunun sebebi sizin kediniz ile ilginizin az olduğundandır.Kediniz kendisini fark ettirmek için yemeğiniz istiyor ve onunla ilgilenmenizi istiyor.Bence siz onunla yeteri kadar ilgileniyorsunuz. Kediniz az şımarık değil. :-D Ben çocuk ve hayvan pskoloğuyum kitabımı alırsanız sevinirim.