Asiri Agresif Kopek

endofbeauty

merhaba
Arkadasim yeni kopek sahibi oldu. Irkini tam bilmiyoruz ve henuz iki aylik. Kopek cok hircin. Seviyorsun isiriyor oynuyorsun isiriyor, ne yaparsan yap kopek cok agresif. Bunun nedeni ne olabilir?

11 CEVAP

zeynepozcan

ıssırdığı zaman sakın sevmeyin ona kızın

defne

Zeynepozcan haklı ısırdığında kız ve daha ilgilenmeyin

fenerrsena43

İlgilenme burnuna hafifçe vur ve şşş de görmezlikten gel onu

rabia423

daha 2 aylık olduğuna göre dişleri kasınıyordur onun için ısırarak oynamaya calışıo genellikle 2 ay ve yakın köpeklerin dıs kasıntısı için ona diş sağlığına uyumlu bir oyuncak alın onunla oynasın

rabia423

bir diğer görüşüm de :
eve yeni geldiği için ortama korku ile yaklasıyor olabilir onu hemcınsleri ile aynı ortamlarda bulundurmaya calışın onlara uyum sağlayarak sizlerede alışır

endofbeauty

Oynamiyor.. Ve disleri kasindigindan degil. Bakim benim staffim var. Onu da 1 bucuk ayinda aldim ve o disleri kasindinca parmagimi emerdi hafifce isiridi. Ama arkadasimin kopegi agresif. Gercekten cok agresif. Hani tek disi kasinsa.. Ellerimiz ayaklarimiz buyuk buyuk yara icinde. Ben Boyle hircin bir yavru hic gormedim. Benim kizim ordayken de onu da isiriyor. Resmen yanagina isirip birakmiyor allahtan benimki cok sakin ama her kopek Boyle sakin degil. Ve burnuna vurmaya ilgi gostermeye, kizmaya calistik. Ama yok. Kopek hic bir seyi umursamiyor. Devam ediyor ve kizdiktan sonra da daha kotu daha vahsilesiyor. Soylemesi ayip da 2 aylik kopegi sevmeye korkuyoruz :D

aybike

:)) sevmeyin o zaman sizde..(saka saka).mutlaka bir sebebi vardir belkide hircin oynamayi seviyor olabilir.bu arada cinsi neydi?dana derisi burgu kemikler var onlar verip sakin kalmasini saglayabilirsiniz sakin kaldikca hircinligi unitacaktir diye umuyorum.bu arada acaba kizdiginizi fark etmiyor olabilir mi?cezalandirma yontemide deneyebilirsiniz.bir yere baglayip ilgilenmemek gibi..

aybike

Pardon irki belli degil yazmissiniz zaten..

fenerrsena43

Köpeğin resmini eklerseniz belki cinsini felan size soyliye biliriz benimde köpeğim 2 aylıkken öyleydi simdi yapmıyor belki oda büyüyünce yapmaz

dilarab

benim köpeğimde aşırı agresifti 5 aylığa kadar sevemiyorduk hep ısırıyordu ancak daha sonra çok sakinleşti.sizinde öyle olur umarım.

Liderlik yarışında kendisi liderin kim olduğunu göstermeniz gerek. Isırdığı anda hayır diyip kalın yüksek ses tonuyla kafesine kapatın 5 dk ceza verin. Havlarsada açmayın o zaman siz havlayınca açtığınız için sürekli ceza alınca havlar. Sustuğunda alın. İlk zamanlar sıkıntılı olablir. Yada onun beden diliyle anlaşınonunla. Yere yan bir şekilde yatırıp gözlerinin içine dik bir şekilde bakın hayır diyin ve hırlayın. Onlar sinirlenince hırlarlar. Çiviyi çiviyle sökün. Her istediğini yapmayın durması gerektiği yeri bilsin. Bir odaya girerken önce siz girin. Bu lider olduğunuzu gösterir.