Kedim Hic Birsey Yemiyor

elvanlokmn

Merhabalar biz 2 gün önce kediyi sokakta bulduk cok usuyordu bi yer yaptik ve icine koyduk ilk guzel besleniyordu fakat sonra hic bisey yememeye basladi sadece uyuyor hersey yaptim süt, ciğer,salam,sosis hic birisini agzina bile sürmüyor napa bilirim

6 CEVAP

umut61

Kedinize sosis, salam ve süt vermeyin. Yakınınızda kedinizi götürebileceğiniz belediye veterineri varda derhal göstermenizi rica ediyorum. Sokak kedilerine ücretsiz bakıyorlar.

zeynepozcan

kuru mamasına konserve mama karıştır ya da şu anda elinde yoksa onun hoşuna gidebilecek şekilde servis et

elvanlokmn

Peki dediklerinizi denicem teşekkür ederimm

kopukpati

Kediniz hasta ve tedavi olmaması gerekiyor. Yemek yemeyen kediden korkun derim ben aynı insan gibi. Yiyen kedi sağlıklı kedidir... Antibiyotik tedavisi olması gerekebilir.. Yemek olarakta hills a/d yaşmaması var genelde itiraz etmiyor kediler hasta bile olsa.. Ondan alıp tedaviye dstek olabilirsiniz.

Aermia

Benim kedimde koklayıp bırakıyordu yaş mamayla kuru mamayı karıştırdım şuan çok severek yiyor

Mihov

Yemiyorsa siz zorla yedireceksiniz. Aynı durumda birkaç ay önce bir kedi buldum bayağı ölümünü bekler haldeydik. Çiğ et yedırmemı önerdiler çiğ etlerın besın değeri daha yuksek olurmus. Tavuk yüreği aldım kucuk kucuk parcalar halınde 3 er yürek olarak 3 4 saat aralıklarla verdım bu kediye bağlı ama ben az az ve sık sık verdim. O yemek ıstemese de agzına koydugunuzda ister istemez kemiriyor ve yutuyor 1 2 gün sonra artık kendi yemeye başlıyor. Akabinde bebelac süt tozu ve Ad mama aldım. İkisini karıştırıp günlük 1 2 şırınga verdim. Ad mama yoksa haşlanmış ciğeri de ezip katabilirsiniz. Yemediği için bağışıklığı oldukca zayıf kalmıstır. Bir de imuneks hap kullandım kapsül şeklinde bu da bağışıklık güçlendirici çok etkili bir ilaç. Günlük 1 hap, kapsülün içindeki tozu hazırladığım bebelac ad mama karısımına katıp sırıngayla günlük olarak verdim. 1 2 hafta sonra o hasta kedinin altında çok yakısıklı bir kedi çıktı. Umarım sizinki de kısa zamanda toparlar