Kedimin Çenesindeki Siyah Noktalar.

sedace89

kedimin çenesinde siyah noktalar var . mamadandır diye düşünmüştüm ama çenesi iyice kararmaya başladı. sizce ne olabilir ? teşekkürler.

7 CEVAP

Jacqueline

Daha önce başıma geldiği için söylüyorum, tam çene altındaysa ve tırnağınızla hafiften kazıyınca çıkıyorsa muhtemelen pire yumurtasıdır !!! Aynı zamanda o bölegede tüy dökülmeside olur, sirkeli pamukla ve batikonla silin !!!

kopukpati

Kurumamadan oluyor genellikle o bölgedeki tüylerde dökülme veya anormallik yok ise.

melcim11

Sprey veya pire tozu çok zarar veriyo diye duydum istersen dış parazit yaptır hem daha sağlıklı hem kökten çözüm. Pire tozu ya da spreyler tamamen yok etmeyebiliyo çünkü. Geçmiş olsun :/

Mihov

Nokta dediğiniz kir birikmesi olmasın? Bazen bıyık köklerinde de kararma olur tırnakla kazındıgında topak topak çıkar. Ve bu genelde çenede de olur. Eğer tırnagınızla hafiften o noktaları kazıdıgınızda pul pul dökülüyorsa yani siyah noktalar çıkıyorsa ve genelde de tüy köklerindeyse muhtemelen o yüzdendir. Ara ara olabilir ciddi bir durum değil ama dış parazıt aşısı yaptırılsa iyi olur tabii

zeynepozcan

büyükdükçe renk değiştiriyor olabilir bir hastalık belirtisi de olabilir

sedace89

bende kuru mamadan olduğunu düşünmüştüm yine de sorayım dedim
teşekkürler :)

sedace89

evet farkettim tüyde sıra sıra dizili siyah bişeyler var dediğini yaparsam geçer umarım yada veterinerden sprey falan alayım :/ teşekkürler