Tavşan Almak İstiyorum Evde Bakimi Zormu Acaba

busraturk

Tavsan almak istiyorum evde zor oluyomu

13 CEVAP

Yumak96

Aslında çok zor değil lakin tavsanlarda yerken durma sorunu var ;) sebzeleri yanı yeşillikleri olabildiğince kuru ver çünkü genelde işhal sorunu oluyor günlük bakımını yaptigin taktirde sorun olmaz hafif bi koku var ama insan sevince onada katlaniyor ;)

defne

Bende iki tane besledimde çok kolay bakımı bi tuvalet sorunu var oda buyutulecek bir şey değil

kedi2015

evet biraz zor ama insan sevince katlanıyor tuvalet sorunu var ona tuvalet eğitimi verebilirsin bende 2 tane besledim onlara tuvalet eğitimi vermiştim

busraturk

Teşekkürler cevap verdigin için :)

defne

Bence zor değil tuvalet eğitimine de gerek yok bence

defne

Kafes geniş olursa onu sık sık kafesten cıkarırsan iyi olur tuvalet eğitimi ben vermedigim için bilmiyorum (bence kafeste alıcaksan tuvalet eğitimine gerek yok diye düşünüyorum ama sen bilirsin)

busraturk

Herkese teşekkürler tuvalet egitimi nasıl vere bilirim pek bide kafeste kalsa sorun olurmu sizce

ziyanim

Bence alma tavşanın kokusu çok ağır oluyor dayanamazsın.

FParadox

Heran heryere pisleyebiliyor, büyüdüğünde evdeki eşyalara zarar verebiliyor kabloları vs kemirebiliyor, dişi olanlarda koku sorunu oluyor kısacası evde çok sorun, iki tane lop tavşanım vardı oradan biliyorum

defne

Onun kemirebilecegi şeyleri kafesine koy zaten akşamları kendin cıkarıcaksan sorun olmaz

umut61

5 Yıl boyunca evimde tavşan baktım. Bakımı diğer hayvanlara göre çok daha kolay. Tuvalet alışkanlıkları var. Yeme içme konusunda sizinle her şeyi yiyebilirler, çay içebilir, reçel yiyebilir.

Evdeki eşyaları ciddi derecede kemirme sorunu var. Koltuk arkasında dolaşan kabloları milimetrik parçalara ayırabilir. Deri olan eşyaları parçalayabilir.

Çok sessiz bir hayvan sadece üzerine bastığınızda bağırır. Kucağınızdayken bir şeyden korkarsa kaçarken pençeleri yüzünden sizi kan içinde bırakabilir. Tavşan koku bırakmaz, berbat bir kokusu da olmaz.

busraturk

Zaten her akşam gezdiricem ama bilemedim ya bazıları kolay diyo bazıları zor neyse herkese teşekkürler

busraturk

Evet bilmiyorumki kararsız kaldım aldıktan sonra vermek istemem teşekkürler